Reklama

Prezydent RP przyznał nagrodę "Dla wspólnego dobra" podkarpackiej grupie "PARASOL". W tej grupie Fundacja SOS Życie z Mielca

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Prezydent RP przyznał nagrodę "Dla wspólnego dobra" podkarpackiej grupie "PARASOL". W tej grupie Fundacja SOS Życie z Mielca - Zdjęcie główne

W grupie "PARASOL" działa Fundacja SOS Życie z Mielca | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz siódmy Prezydent Andrzej Duda wręczył statuetki Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. W uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim wzięła udział także Pierwsza Dama. Podkarpacka Grupa organizacji pozarządowych "Parasol", w której działania angażuje się Fundacja SOS Życie z Mielca, została laureatem Nagrody Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego" w kategorii "Dzieło – przedsięwzięcie". Gala miała miejsce w Pałacu Prezydenckim w Warszawie we wtorek, 15 listopada.

Ustanowiona przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2016 r. Nagroda Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Pierwsza Gala Nagrody „Dla Dobra Wspólnego” odbyła się 9 grudnia 2016 roku w Pałacu Prezydenckim.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach, a laureaci wyłaniani są poprzez rekomendacje członków Kapituły Nagrody. Wyróżnienie ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

- Jesteśmy dumni, że znajdujemy się w tak znakomitym gronie dobrych i profesjonalnych osób, organizacji, urzędników, badaczy, dziennikarzy i wolontariuszy. Ta nagroda z pewnością da dodatkową motywację do codziennej pracy. - komentuje Kinga Bielec z Fundacji SOS Życie z Mielca

Podkarpacka Grupa PARASOL – zapewnia pomoc obywatelom Ukrainy w ramach współpracy organizacji pozarządowych, władz publicznych, podmiotów gospodarczych, osób prywatnych; jest oddolną, apolityczną i spontaniczną odpowiedzią podkarpackich organizacji pozarządowych i aktywistów na obecną sytuację w Ukrainie. Niesie wszechstronną pomoc poszkodowanym i potrzebującym uchodźcom oraz organizacjom działającym na ich rzecz. Grupę tworzą m.in. Fundacja SOS Życie z Mielca, Stowarzyszenie EKOSKOP, Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy, Związek Ukraińców w Polsce Oddział Przemyśl, Stowarzyszenie Folkowisko, Fundacja Q i wiele innych podmiotów.

Grupa współpracuje z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Konwentem Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy