Reklama

Prezydent Mielca bez wotum zaufania, ale z absolutorium

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Prezydent Mielca bez wotum zaufania, ale z absolutorium - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej prezydent Jacek Wiśniewski przedstawił raport o stanie miasta w 2020 roku. Po zażartej dyskusji radni głosowali nad udzieleniem wotum zaufania prezydentowi. Zabrakło jednego głosu, by wotum przyznać.

Wotum zaufania jest konsekwencją oceny przez Radę przygotowanego i przedstawionego raportu o stanie gminy, nad którym następnie przeprowadzona została debata.

11 radnych zagłosowało za udzieleniem wotum zaufania prezydentowi Jackowi Wiśniewskiemu. 6 osób było przeciwko. 3 radnych wstrzymało się od głosu. Wymagana większość to 12 głosów.

 

Konsekwencje nieudzielnia wotum zaufania na szczeblu gminnym są odmienne od tych na szczeblach powiatowym czy wojewódzkim.

W przypadku zarządu powiatu i zarządu województwa nawet jednorazowe nieudzielenie wotum zaufania jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie ocenianego w ten sposób organu wykonawczego. Jednak w gminie przepisy te są nieco odmienne.

Aby zainicjować procedury przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta, niezbędne jest nieudzielenie wotum zaufania w dwóch kolejnych latach. Wtedy rada może, ale nie musi podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania danego organu wykonawczego. Decyzja w tym zakresie pozostawiona jest do jej samodzielnego uznania.

Głosowanie nad udzieleniem prezydentowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 roku przebiegło już bez niespodzienek. 14 radnych zagłosowało za, 6 było przeciwnych. Prezydent Jacek Wiśniewski uzyskał absolutorium.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy