Reklama

Prezydent Jacek Wiśniewski obiecał, ale nie zrealizował. Bez zmian w MBO

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Jacek Wiśniewski obiecał, ale nie zrealizował. Bez zmian w MBO  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Jacek Wiśniewski zapowiadał w zeszłym roku, że będą wprowadzone zmiany do regulaminu Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Zeszłoroczny regulamin wywołał wiele kontrowersji i niepotrzebnych emocji. Dlatego prezydent zapowiadał, że będzie się przyglądał i wyciągał wnioski. Ostatecznie jednak żadnych zmian nie wprowadził.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku powrócono do idei Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa zapoczątkowana przez śp. prezydenta Daniela Kozdębę się sprawdziła i mieszkańcy chcieli kolejnych edycji. Na kolejną edycję trzeba było jednak czekać do zeszłego roku i prezydentury Jacka Wiśniewskiego. 

W puli było 2 miliony złotych. O tych pieniądzach decydowali już sami mielczanie, bo to oni w głosowaniu mogli opowiadać się za daną inwestycją. Ostatecznie w głosowaniu mielczanie wybrali budowę Pumptrucka, boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz koncert gwiazd muzyki hip-hop. 

Samo głosowanie nie obyło się jednak bez kontrowersji. Zwracała na to uwagę chociażby niezależna radna Krystyna Kowalik. - Tak skonstruowany regulamin preferuje duże osiedla, tam gdzie jest najwięcej mieszkańców. Mniejsze osiedla, jak Wojsław czy Rzochów, przy tym regulaminie, nie mają szans na większe inwestycje - podkreślała. 

Sporo poruszenie wywołało również wideo Sebastiana Pereta, który pokazał w jak łatwy sposób można manipulować głosowaniem. 

Prezydent Wiśniewski bronił się mówiąc, że regulamin był wielokrotnie konsultowany i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń. Na konferencji prasowej zapowiadał jednak, że teraz regulamin trafi pod lupę. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że były pewne nieprawidłowości, jeśli chodzi o sam sposób głosowania. Będziemy starali się wyciągnąć z tego wnioski – mówił. 

Z jego zapowiedzi jednak nic nie wyszło, bo do tegorocznego regulaminu nie wprowadzono żadnych regulacji, szczególnie w kwestiach, które wywołały wiele kontrowersji w ubiegłym roku. 

Do 15 lipca można zgłaszać projekty do tegorocznej edycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. 

 


Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE