Reklama

Prawie pół miliona na wymianę starych kotłów węglowych. Wnioski można składać do gmin

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Prawie pół miliona na wymianę starych kotłów węglowych. Wnioski można składać do gmin - Zdjęcie główne

Wszystko po to aby takich widoków nie było. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminy z powiatu mieleckiego otrzymały wsparcie finansowe ze starostwa na dofinasowanie przeznaczone dla mieszkańców, którzy wymienią stary piec węglowy na kocioł gazowy lub na pellet. Ze wsparcia można korzystać, składając wnioski bezpośrednio do gmin uczestniczących w projekcie. Do wzięcia jest 4 tysiące złotych.

Starostwo Powiatowe w Mielcu przekazało zainteresowanym gminom 450 tys. złotych dotacji celowej na likwidację kotłów na paliwo stałe i ich wymianę na kotły gazowe lub kotły na pellet drzewny.

Wysokość dofinansowania Powiatu Mieleckiego na jedno gospodarstwo domowe może wynieść maksymalnie 2 000 zł. Dodatkową kwotę minimum 2000 zł, co wynika z zawartych między samorządami umów, zobowiązana będzie dołożyć gmina.

Wsparcie pozwoli dofinansować likwidację niskosprawnych i wyeksploatowanych kotłów na paliwo stałe oraz ich wymianę na kotły gazowe lub kotły na pellet drzewny u osób fizycznych zamieszkujących tereny poszczególnych gmin powiatu mieleckiego.

Przypomnijmy, że ograniczenia w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw stałych, reguluje uchwała antysmogowa dla obszaru województwa podkarpackiego. Kotły węglowe zakupione przed wejściem w życie uchwały antysmogowej muszą zostać wymienione na ekologiczne źródła ogrzewania zgodnie z poniższymi terminami:

  •  kotły, których czas eksploatacji jest wyższy niż 10 lat – muszą zostać wymienione do 31 grudnia 2021 r.
  •  kotły, których czas eksploatacji wynosi od 5 do 10 lat – muszą zostać wymienione do 31 grudnia 2023 r.
  •  kotły, których czas eksploatacji jest krótszy niż 5 lat – muszą zostać wymienione do 31 grudnia 2025 r.
  •  kotły, posiadające klasę 3 oraz 4 – muszą być wymienione do 31 grudnia 2027 r.
CZYTAJ TAKŻE: Do Chorzelowa przyjechała Minister Rodziny, Marlena Maląg. O czym mówiła?

Warto podkreślić, że likwidację kotłów na paliwo stałe samorząd Powiatu Mieleckiego wsparł już w zeszłym roku – przekazując Gminie Miejskiej Mielec dotację celową w wysokości 200 tys. złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy