Reklama

Reklama

Pracownia rezonansu znowu działa

Opublikowano: 13 grudnia 2017 10:11
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Firma "LUX MED" otworzyła i uruchomiła po generalnym remoncie pracownię rezonansu magnetycznego. Nowe urządzenie już pracuje.

Reklama

W czwartek, 7 grudnia, w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu odbyło się oficjalne otwarcie nowego rezonansu magnetycznego. Otwarcia dokonali pracownicy firmy "LUX MED", będącej dostawcą całości usług w pracowni rezonansu magnetycznego, starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła, a także dyrekcja i przedstawiciele personelu szpitala.

 

 

 - Cieszę się, że w naszym szpitalu powiatowym, a wkrótce specjalistycznym, pojawił się tak profesjonalny sprzęt. Wierzę, że równie profesjonalna będzie obsługa tego urządzenia, jak również sposób opisywania badań  – mówił starosta Zbigniew Tymuła. – Długo zastanawialiśmy się nad zakupem własnego rezonansu, jednak nie da się zainwestować we wszystkie sprzęty naraz. W tej chwili jesteśmy w trakcie wymiany tomografu, będziemy wymieniać również aparat RTG. Myślę, że rozwiązanie, które zastosowaliśmy w przypadku rezonansu, jest bardzo dobre, daje profesjonalną opiekę pacjentom i korzyści finansowe dla szpitala – dodał starosta, dziękując firmie LUX MED za dotychczasową współpracę.

– Mamy nadzieję, że finansowanie publiczne uda się zwiększyć po to, by sprzęt mógł być odpowiednio wykorzystywany, a pacjenci nie musieli pokrywać kosztów badań ze swoich kieszeni, ani też oczekiwać badania przez okres kilku miesięcy. Wierzymy, że mieleccy pacjenci będą zadowoleni z usług pracowni rezonansu – podkreślał członek Zarządu LUX MED Bartosz Kapczyński.

Badania w mieleckim szpitalu wykonywane są obecnie na nowoczesnym aparacie Siemens Magnetom Avanto 1,5 T. Za jego pomocą można wykonać m. in. badania naczyniowe (angiografię), cholangiografię (MRCP) oraz rezonans magnetyczny: głowy, szyi, kręgosłupa, klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, tkanek miękkich i układu kostno-stawowego (ręki, nadgarstka, łokcia, ramienia, barku, obojczyka, łopatki, mostka, stopy, podudzia, kolana, uda, biodra).

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.