Reklama

Pożegnanie mieleckich proboszczów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę 8 sierpnia o 9.00. odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna za posługę duszpasterską ks. Bogusława Połcia. Decyzją księdza biskupa Andrzeja Jeża został on zamianowany proboszczem w Krynicy-Zdroju. Parafią MBNP w Mielcu pokieruje ks. prałat dr Ryszard Biernat (dotychczasowy proboszcz w Czchowie).

Na początku Eucharystii przedstawiciele wspólnot parafialnych podziękowali ks. proboszczowi. W imieniu duchowieństwa mówił ks. Damian Kurek, w imieniu Służby Liturgicznej – Maciej Olszański, w imieniu młodzieży – Dominika Warchałowska.

Członkini Rady Parafialnej p. Małgorzata Ciejka dziękowała takimi słowami:

"Kiedy w sierpniu 2017 r. obejmował Ksiądz urząd proboszcza w naszej parafii od razu zauważyliśmy wielkie zaangażowanie we wszystkie sprawy naszej wspólnoty. Obok posługi duszpasterskiej przystąpił Ksiądz energicznie do działań gospodarskich, których efekty możemy dostrzec, rozglądając się po naszej świątyni i jej otoczeniu". 

Z inicjatywy księdza Bogusława rozpoczęto praktykę m.in. całodziennych adoracji, niedzielnych nieszporów, transmisję online uroczystości religijnych, sprowadzono relikwie świętego Jana Pawła II. W czasie sprawowania przez niego posługi proboszcza, kościół zyskał nowe drzwi, odnowioną posadzkę, relikwiarium, a organy zostały wyremontowane. 

Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz podziękował kapłanom, grupom duszpasterskim i wszystkim parafianom za dobrą współpracę, zaangażowanie i życzliwość:

- Bardzo serdecznie pragnę wszystkim podziękować – wymaga tego ludzka kultura. Dziękuję za te wspólne cztery lata - mówił ks. Połeć. - Najpierw pragnę podziękować kapłanom, te podziękowania składam na ręce seniora ks. Damiana. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza, ceremoniarzom, lektorom, ministrantom, Grupie Młodzieżowej, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, chórowi, dziękuję wszystkim grupom parafialnym. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani bardziej lub mniej w życie parafii. Dziękuję za to co udało nam się zrobić przede wszystkim w aspekcie duchowym, ale też i materialnym, bo to też jest wyraz naszej odpowiedzialności i troski. To wszystko dzięki waszej otwartości i wyrozumiałości. Na koniec proszę o modlitwę, aby to co rozpocznę już od przyszłej niedzieli w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju, było na chwałę Bożą i ku pożytkowi tych wiernych do których pójdę z Ewangelią - zakończył.

Zmiany również w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej. Dotychczasowy proboszcz,  ks. Janusz Paciorek obejmie parafię w Tylmanowej. Na Smoczce posługiwał będzie od 15 sierpnia ksiądz Janusz Adamczyk. 

M

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy