reklama

Pożar na poddaszu w Leszczach w gminie Niwiska? 6 zastępów straży pożarnej w akcji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Pożar na poddaszu w Leszczach w gminie Niwiska? 6 zastępów straży pożarnej w akcji - Zdjęcie główne

Do pożaru miało dojść w jednym z domów w Leszczach - zdjęcie poglądowe. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościKolbuszowska straż pożarna w piątek (15 grudnia) o godz. 14 odebrała zgłoszenie, że pali się na poddaszu domu w Leszczach w gminie Niwiska. Na szczęście doszło jedynie do awarii centralnego ogrzewania.
reklama

Dyżurny kolbuszowskiej straży pożarnej zgłoszenie odebrał o godz. 14. Miało palić się na poddaszu w Leszczach w gminie Niwiska. Na miejsce wysłano w sumie 6 strażackich zastępów - OSP Niwiska (2 wozy) oraz JRG PSP Kolbuszowa (4 wozy). 

Na miejscu okazało się, że nie ma otwartego ognia. Doszło do rozszczelnienia (awarii) instalacji centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu panowało duże zadymienie, co wzbudziło czujność domowników. Strażacy zakończyli działania po kilkudziesięciu minutach, sprawdzając uprzednio cały budynek.

Mundurowi nie stwierdzili zagrożenia. Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

Aby uniknąć awarii pieców centralnego ogrzewania, które mogą doprowadzić do pożaru, warto zastosować się do następujących zaleceń specjalistów:

  • Regularne przeglądy i konserwacja: Specjaliści zalecają regularne przeglądy pieca, co najmniej raz w roku. To pozwala na wykrycie i naprawienie ewentualnych problemów, zanim przekształcą się w poważne usterki.
  • Czyszczenie i usuwanie osadów: Nagromadzenie osadów i zanieczyszczeń może prowadzić do przegrzewania się pieca i zwiększa ryzyko pożaru. Regularne czyszczenie pieca jest kluczowe.
  • Używanie zgodnie z instrukcją producenta: Zawsze stosuj się do instrukcji obsługi i zaleceń producenta. Nieprawidłowa eksploatacja urządzenia może prowadzić do jego uszkodzenia.
  • Instalacja czujników dymu i tlenku węgla: Czujniki te mogą zapewnić wczesne ostrzeżenie w przypadku problemów z piecem, co daje więcej czasu na ewakuację i podjęcie działań.
  • Zwracanie uwagi na oznaki ostrzegawcze: Takie jak nietypowe dźwięki, zapachy, czy zmiany w wydajności ogrzewania. Są to często pierwsze symptomy problemów.
  • Zapewnienie odpowiedniej wentylacji: Upewnij się, że piec ma dostęp do świeżego powietrza, co jest niezbędne do prawidłowego spalania i zapobiega akumulacji szkodliwych gazów.
  • Nie blokowanie i niezasłanianie pieca: Utrzymuj przestrzeń wokół pieca wolną od przedmiotów, które mogą zakłócać przepływ powietrza lub stanowić materiał łatwopalny.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama