Reklama

Powstańcy styczniowi upamiętnieni na cmentarzach w Mielcu i Przecławiu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powstańcy styczniowi upamiętnieni na cmentarzach w Mielcu i Przecławiu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie cmentarza parafialnego Mielec - Rzochów oraz cmentarza w Przecławiu pojawiły się tablice informujące o Powstańcach Styczniowych pochowanych na tych cmentarzach. Jest to inicjatywa związana ze zbliżającą się 160. rocznicą Powstania Styczniowego.

W 2023 roku obchodzić będziemy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

Powstanie Styczniowe (1863-1864) było najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym w epoce porozbiorowej. Do walki wciągnęło wszystkie warstwy społeczeństwa, odcisnęło się silnie na ówczesnych stosunkach międzynarodowych, a wreszcie spowodowało ogromny przełom społeczny i ideowy w dziejach narodowych, co wywarło decydujący wpływ na rozwój nowoczesnego społeczeństwa polskiego. 

Z tej okazji Biuro Programu „Niepodległa” uruchomiło nowy program dotacyjny „Powstanie Styczniowe 1863-1864”, gdyż wydarzenia i bohaterowie zasługują na odpowiednie upamiętnienie. Poziom dofinansowania poszczególnych zadań nie może przekroczyć 85% ich wartości. Czas na przygotowanie wniosków minął 4 listopada, a termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadań ustalony został od 01.01.2023 r. do 20.11.2023 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy