Reklama

Powstaną nowe odcinkowe pomiary prędkości. Także w pobliżu Mielca

Opublikowano:
Autor:

Powstaną nowe odcinkowe pomiary prędkości. Także w pobliżu Mielca - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na dostawę urządzeń odcinkowego systemu pomiaru prędkości. Lokalizacje urządzeń zostały wytypowane na podstawie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na Podkarpaciu system ma być zamontowany aż w pięciu miejscach.

Na liście podstawowej wytypowanych lokalizacji znajduje się 39 odcinków dróg w 13 województwach. Najwięcej odcinkowych pomiarów prędkości (opp) – 5 pojawi się na terenie województwa łódzkiego i podkarpackiego, po 4 w województwie lubuskim, mazowieckim i śląskim, 3 w województwach kujawsko-pomorskim i dolnośląskim, po 2 na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, w województwie zachodniopomorskim oraz pomorskim, 1 opp na terenie województwa opolskiego.

 

LISTA PODSTAWOWA:

  • Nosówka - ul. Dębicka — 4 km
  • Dukla - Trakt Węgierski
  • Nowa Dęba - Ks. Henryka Łagockiego 113 — Korczaka 16
  • Gniewczyna Łańcucka  -  Gniewczyna Tryniecka     Gniewczyna Łańcucka — Gniewczyna Tryniecka
  • Nisko - ul. Sandomierska

W przypadku braku możliwości instalacji urządzeń w miejscach, które wytypowano do objęcia kontrolą w pierwszej kolejności, wykorzystane zostaną lokalizacje z tzw. listy rezerwowej.


LISTA REZERWOWA

  • Lutcza -  Lutcza 491 - Lutcza 782
  • Podgrodzie -  Podgrodzie 89 - Podgrodzie 142
  • Gorzyce -  ul. Sandomierska 2-ul. Sandomierska 123  
  • Węzeł Jasionka - węzeł Sokołów Małopolski    Jasionka - Sokołów Małopolski   
Kluczową zaletą odcinkowych pomiarów prędkości, ze względu na ich zasięg oddziaływania, jest możliwość wpłynięcia na zmianę zachowania kierowców i stosowania się przez kierujących do obowiązującego ograniczenia prędkości na całej długości monitorowanego odcinka. Średnia prędkość pojazdów obliczana jest na podstawie pomiaru czasu przejazdu pomiędzy początkiem i końcem monitorowanej trasy.
 

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym dysponuje dziś 30 odcinkowymi pomiarami prędkości. W ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku zarejestrowały one blisko 600 tys. przypadków przekroczenia przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy