Reklama

Nadchodzi pierwszy września. Duże zmiany w szkołach powiatu mieleckiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nadchodzi pierwszy września. Duże zmiany w szkołach powiatu mieleckiego  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już jutro startuje nowy rok szkolny. To dobry moment na wprowadzenie zmian w szkołach. W placówkach prowadzonych przez samorząd powiatowy będą to m.in. udogodnienia dla niepełnosprawnych w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych.

W I LO końca dobiega kompleksowy remont, którego celem była likwidacja barier architektonicznych. Szkoła poprawiła swoją dostępność m.in. poprzez:

  • budowę podjazdu dla niepełnosprawnych, 
  • montaż automatycznych drzwi przesuwnych i platformy schodowej w obrębie głównego wejścia.
CZYTAJ TAKŻE: 

- Warte 754 tys. złotych zadanie objęło również remont sal lekcyjnych i korytarzy, w tym – szczególnie ważną dla bezpieczeństwa niepełnosprawnych – wymianę posadzki na antypoślizgową – podkreśla Andrzej Bryła, wicestarosta mielecki.

Ze wszystkich udogodnień uczniowie skorzystają już od 1 września.

W obrębie szkolnego dziedzińca, jeszcze przez około miesiąc, toczyć się będą natomiast prace związane z zagospodarowaniem jego terenu. Zaplanowano tutaj m.in. budowę chodników, remont ogrodzenia, montaż stojaków na rowery, donic i koszy oraz nasadzenie drzew i krzewów. Łączny koszt inwestycji to 427 tys. złotych.

 

Jeszcze większy komfort niepełnosprawnych w PZPSW

Nie do poznania zmieni się też otoczenie PZPSW. Powstanie tu wielofunkcyjne boisko i siłownia zewnętrzna, na budowę których Powiat Mielecki otrzymał 372 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury, 

Z myślą o komforcie osób niepełnosprawnych w zespole placówek realizowane są obecnie dwie przebudowy: łazienki i istniejącego podjazdu dla niepełnosprawnych. To zadania warte łącznie blisko 130 tys. złotych, dofinansowane ze środków PEFRON.

Placówka w ramach własnych środków budżetowych planuje też budowę placu zabaw dla najmłodszych uczniów. Zrewitalizowano już teren przeznaczony pod tę inwestycję i zamówiono urządzenia o wartości 50 tys. zł. Nowy plac ma być gotowy jeszcze we wrześniu.

 

Plany na najbliższe miesiące

W mieleckim „Elektryku” trwa budowa wirtualnej wideo-strzelnicy. Szkoła zaadaptowała już część pomieszczeń niezbędnych do realizacji tego zadania i szacuje, że odda strzelnicę do użytku uczniów jeszcze w październiku br.

Jesienią zakończy się także budowa wewnętrznej instalacji grzejnikowej w pomieszczeniach segmentu sportowego nr 1 w Zespole Szkół Technicznych. Zadanie kosztować będzie ponad 187 tys. złotych. Jego wykonawca został już wyłoniony i wkrótce przystąpi do prac.

W kolejnych miesiącach Powiat Mielecki zrealizuje też remont dachu w zabytkowej części Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu i rozpocznie przygotowania do dużego przedsięwzięcia - budowy nowej hali sportowo-widowiskowej przy II Liceum Ogólnokształcącym. Na początek opracowana zostanie dokumentacja projektowa i kosztorysowa dla tego zamierzenia inwestycyjnego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy