Reklama

Powitania lata, dożynek i jarmarku świątecznego w tym roku nie będzie!

Opublikowano: sob, 16 maj 2020 10:14
Autor:

Powitania lata, dożynek i jarmarku świątecznego w tym roku nie będzie!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo Powiatowe w Mielcu nie zorganizuje w tym roku żadnej z planowanych imprez plenerowych. Taką decyzję podjęły władze starostwa. Powodem tej decyzji jest trwająca epidemia, troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu oraz dbałość o finanse publiczne.

Jeszcze w marcu informowaliśmy o odwołaniu Powitania Lata – imprezy Powiatu Mieleckiego organizowanej corocznie w pierwszy weekend wakacji. Pieniądze zabezpieczone na organizację tego wydarzenia starostwo przekazało na rzecz Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, jako formę wsparcia w walce z koronawirusem.

W bieżącym tygodniu Zarząd Powiatu Mieleckiego zadecydował, by odwołać także pozostałe imprezy plenerowe zaplanowane w tegorocznym kalendarzu, a więc wrześniowe Dożynki Powiatu Mieleckiego oraz grudniowy Powiatowy Jarmark Świąteczny.

CO JESZCZE NA PORTALU?

Jak podkreślają władze samorządowe powiatu, decyzja została podyktowana kilkoma względami. Kluczowym jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu mieleckiego. Inny, ważny aspekt, stanowi dbałość o środki publiczne. 

- Organizacja każdej z ww. imprez wymaga podjęcia licznych działań i zobowiązań, także finansowych, na wiele miesięcy przed planowanymi terminami imprez. Wydatkowanie środków na ich organizację, w dobie tak niestabilnej sytuacji epidemicznej i braku jednoznacznych rokowań co do jej dalszego rozwoju, uznaliśmy za niezasadne – mówi Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. 

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mają stanowić rezerwę finansową samorządu na kolejne miesiące walki z COVID-19. Nikt dziś bowiem nie jest w stanie przewidzieć, jakich działań i nakładów finansowych od samorządów wymagać może dalszy rozwój pandemii.

Nieliczne, podjęte dotychczas zobowiązania związane z organizacją tegorocznych imprez plenerowych, mają zostać rozwiązane polubownie.

 – Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele branż ucierpiało w związku z pandemią koronawirusa. Te zobowiązania, które będą mogły być przesunięte w czasie, postaramy się zrealizować przy okazji organizacji kolejnych imprez, zwłaszcza, że dotyczą m.in. wyjątkowych koncertów, które z pewnością przypadłyby do gustu mieszkańcom. Wierzymy, że wszystkie pomysły i plany związane z imprezami plenerowymi starostwo zrealizuje w kolejnych latach, już bez zakłóceń, w bezpiecznych dla wszystkich uczestników warunkach – zaznacza starosta mielecki.

Warto podkreślić, że w ostatnich tygodniach na odwołanie imprez plenerowych zdecydowało się wiele innych samorządów gminnych i powiatowych w naszym regionie i całym kraju. Wciąż obowiązuje także wydany przez rząd, w dniu 10 marca br., zakaz organizacji imprez masowych, do którego organizatorzy wydarzeń mają stosować się do odwołania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.