Reklama

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej w I LO w Mielcu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W konkursie recytatorskim, który odbył się 27 maja w I LO im. St. Konarskiego w Mielcu, udział wzięło 9 szkół podstawowych. Organizatorem tegoż konkursu jest nauczycielka języka niemieckiego Sabina Stachura oraz dyrekcja. Konkurs objęty został honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego.

Recytacja dzieł wiekopomnych poetów w połączeniu z podkładem muzyki klasycznej (Mozart, Bach, Vivaldi, Beethoven) dostarczył wielu artystycznych doznań i wzruszeń. Utalentowani uczniowie reprezentowali wysoki poziom artystyczny, wręcz zachwycili komisję oryginalnymi interpretacjami utworów.

- Serdecznie dziękujemy jurorom za wyłonienie finalistów, opiekunom za przygotowanie młodzieży do konkursu oraz młodzieży, która podzieliła się z nami swoimi talentami i wrażliwością. - podsumowują organizatorzy. - Najważniejszym celem konkursu było przekonanie i motywowanie dzieci do twórczego działania, sprawienie, aby uwierzyli w swoje zdolności, a co za tym idzie podniesienie samooceny. Nauka słówek w obcym języku jest ważna, ale doznanie ich siły, to zachęta do pogłębiania wiedzy w szerszym wymiarze.

Oceny uczestników dokonało jury w następującym składzie:

  • Jadwiga Klaus- prowadzi warsztaty teatralne w Domu Kultury SCK,
  • Antoni Rejman- nauczyciel języka niemieckiego w I LO w Mielcu.
Jury wyłoniło 3 laureatów:

  1.  miejsce:  Aleksandra Wiącek (kl.8) opiekun A. Tarczoń, SP nr 13
  2. miejsce: Katarzyna Kapinos (kl.7) op. Ł. Koźlik, SP nr 2
  3. miejsce: Kornelia Ciemięga (kl.8) op. K. Pacholec, SP nr 7
Osoby wyróżnione:

  • Martyna Horeczy (kl.7, op. Ł. Koźlik, SP nr 2),
  • Julia Petka (kl.7, op. K. Pacholec, SP nr 7),
  • Kinga Czajkowska (kl.7, op. M. Horeczy, SP nr 8).
Wszystkie wystąpienia i interpretacje zasłużyły na oklaski. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, których fundatorem jest Starosta Powiatu Mieleckiego, oraz Ambasada Szwajcarii w Warszawie. W przerwie mieliśmy przyjemność pospacerować po nowo stworzonym dziedzińcu Liceum.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy