Reklama

Powiat mielecki tworzy bazę mieszkaniową dla uchodźców z Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum KORSO

Powiat mielecki tworzy bazę mieszkaniową dla uchodźców z Ukrainy - Zdjęcie główne

Samorząd powiatowy organizuje bazę mieszkaniową dla uchodźców z Ukrainy | foto Archiwum KORSO

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd powiatowy organizuje bazę mieszkaniową dla uchodźców z Ukrainy. Jeżeli dysponujesz mieszkaniem, które chciałbyś czasowo udostępnić potrzebującym, to wypełnij ankietę i spraw, by pomoc niesiona była jeszcze szybciej i sprawniej. Dla uchodźców jest udostępniona także ankieta w języku ukraińskim.

Wielu mieszkańców powiatu mieleckiego w ostatnim czasie kontaktowało się z powiatem mieleckim, zgłaszając chęć udostępnienia mieszkań lub pokoi potrzebującym z Ukrainy. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, mieleckie starostwo zdecydowało się utworzyć bazę ułatwiającą wzajemny kontakt osób dysponujących wolnymi lokalami z tymi, którzy aktualnie poszukują domu w Polsce.

Poniżej znajdą Państwo dwie ankiety. Pierwsza z nich dedykowana jest właścicielom nieruchomości, którzy chcieliby czasowo i nieodpłatnie udostępnić je rodzinie bądź grupie uchodźców z Ukrainy. O wypełnienie drugiej prosimy osoby z Ukrainy, które trafiły do powiatu mieleckiego i to właśnie tutaj poszukują tymczasowego lokum.

Ankieta dla mieszkańców powiatu mieleckiego >>>TUTAJ<<< 

Ankieta dla obywateli Ukrainy >>>TUTAJ<<<

Odpowiedzi przesłane przez chętnych w ramach powyższych formularzy trafią do pracowników Starostwa Powiatowego w Mielcu. 

- Wiedząc, jak duża jest rodzina lub grupa przybywających do powiatu mieleckiego migrantów z Ukrainy, a także jakie są jej szczególne potrzeby i oczekiwania, urzędnicy jeszcze sprawniej będą mogli wspierać Ukraińców w odnalezieniu najodpowiedniejszego dla nich lokum. Z drugiej strony, mieszkańcy oferujący swoje nieruchomości osobom potrzebującym szybciej odnajdą lokatorów – podkreśla starosta mielecki Stanisław Lonczak.

To już kolejna z inicjatyw, jakie samorząd Powiatu Mieleckiego podjął, by pomóc Ukraińcom przybywającym do nas z terenów ogarniętych wojną. Uchodźcy w naszym powiecie mogą już liczyć m.in. na pomoc medyczną w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu czy wsparcie psychologiczne, jakiego udziela Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu.

W całym powiecie koordynowane są także liczne zbiórki pomocowe dla Ukraińców pozostających na terenach objętych konfliktem, oczekujących na przejściach granicznych oraz tych, którzy przekraczają granicę Polski. Organizatorami ww. akcji wsparcia są liczne instytucje, stowarzyszenia, firmy i osoby prywatne, którym serdecznie dziękujemy za otwartość serc i zaangażowanie!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy można pisać na adres: promocja@powiat-mielecki.pl.


WIDEO: Jak wygląda życie z uchodźcami? Polacy przyjmują pod dach ukraińskie rodziny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy