Reklama

Powiat mielecki przekroczył liczbę 3000 zakażonych. Niepokoi duża liczba zgonów

Opublikowano:
Autor:

Powiat mielecki przekroczył liczbę 3000 zakażonych. Niepokoi duża liczba zgonów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym tygodniu powiat mielecki przekroczył kolejną symboliczną liczbę zakażonych od początku pandemii wynoszącą 3000. Niepokoi także wciąż duża liczba zgonów z powodu COVID-19.

Pierwszy zakażony w powiecie mieleckim pojawił się 16 marca. Dojście do 100 zakażonych zajęło prawie pół roku. Stało się to 13 września kiedy ogólna liczba zakażonych wyniosła 101 osób. A potem zaczęła się  lawina.
CZYTAJ TAKŻE:Już od 20 lat pan Adam żyje w spartańskich warunkach koło Mielca! Ruszyła akcja pomocy [VIDEO]

Kolejnych setek, które pojawiały się bardzo szybko,  nie ma sensu liczyć. Zajmijmy się tysiącami, choć i tu tempo jest szaleńcze. Pierwszy tysiąc zakażonych odnotowaliśmy 23 października. Drugi tysiąc zakażonych 6 listopada czyli na wzrost z 1000 do 2000 zakażonych potrzeba było raptem 14 dni.

Według naszych obliczeń, bo od kilku dni Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne przestały ogłaszać komunikaty z dokładnymi danymi dotyczącymi liczby zakażonych w danym dniu i od początku pandemii, liczby zmarłych w danym dniu i od  początku pandemii z podaniem ich płci i wieku, liczby przebywających aktualnie na kwarantannie, a wszystko opiera się na bardzo ogólnych danych Ministerstwa Zdrowia, powiat mielecki 3000 zakażonych osiągnął w minioną środę 25 listopada.

Przeskok  o kolejny tysiąc zakażonych z 2000 na 3000 wciąż jest  bardzo szybki, osiągnięte to zostało w 19 dni.

Lawina zakażeń w pow. mieleckim wciąż więc sunie w ogromnym tempie i mimo  wprowadzonych tu najcięższych obostrzeń sanitarnych (przypomnijmy, że powiat ten był obok pow. dębickiego pierwszym w woj. podkarpackim, w którym 10 października wprowadzono  tzw. czerwoną strefę sanitarną) nie chce się zatrzymać.

W ostatnim tygodniu liczonym od soboty 21 listopada (sobotę bierzemy za pierwszy dzień obliczeń tygodniowych, bo właśnie w sobotę 10 października wprowadzono w pow. mieleckim  czerwoną strefę) do piątku 27 listopada zachorowało kolejne 332 osoby. I po chwilowym spadku znów jest to wzrost, w stosunku do poprzedniego tygodnia, kiedy tych zakażeń było 310.

Niepokoi także wciąż wysoka liczba zgonów w pow. mieleckim z powodu COVID 19.  Rekordowy był przedostatni tydzień 14-20 listopada kiedy zmarło w sumie 34 osoby. W minionym tygodniu obejmującym 21-27 listopada tych zgonów było mniej, ale doszło  kolejne 11 osób.

W sumie od początku pandemii w pow. mieleckim z powodu COVID 19 zmarło już  79 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE