Reklama

Powiat mielecki przekroczył barierę 2000 zakażonych. Niepokoi ogromna liczba na kwarantannie

Opublikowano:
Autor:

Powiat mielecki przekroczył barierę 2000 zakażonych. Niepokoi ogromna liczba na kwarantannie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (6 listopada) powiat mielecki przekroczył kolejną symboliczna liczbę 2000 zakażonych od początku pandemii. Dokładnie jest to 2010 osób. Poza dużą liczbą zakażonych niepokoi ogromna liczba osób na kwarantannie.

Pierwszy zakażony w powiecie mieleckim pojawił się 16 marca. Dojście do 100 zakażonych zajęło prawie pół roku. Stało się to 13 września kiedy ogólna liczba zakażonych wyniosła 101 osób. A potem zaczęła się  lawina.
CZYTAJ TAKŻE: Mieszkańcy Mielca zaskoczeni podwyżkami cen ogrzewania

Kolejne setki zakażonych powiat przekraczał średnio co 4,5 dnia. Do pierwszego 1000 doszedł 23 października. Dalej to już była szaleńcza lawina.  Setka nowych zakażonych pojawiała się średnio co 1,4 dnia. Na powiększenie stanu zakażonych z 1007 osób do 2010 czyli o 1003 potrzeba było raptem 14 dni.

Z dzisiejszych liczbą 2010 zakażonych od początku pandemii powiat mielecki jest w tej chwili na trzecim miejscu w województwie podkarpackim. W tej niechlubnej statystyce wyprzedza nas tylko powiat rzeszowski z 2078 zakażonymi i miasto Rzeszów z 3948 zakażonymi.

Niepokoi również duża liczba osób na kwarantannie w tym powiecie. Dziś (6 listopada) jest to 2333 osoby. I tu jesteśmy też niestety w czołówce województwa. Przed nami jest tylko miast Rzeszów i powiat rzeszowski, które w tej statystyce podawane są razem, w których na kwarantannie jest 6142 osoby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE