Reklama

Powiat Mielecki. Inwestycja za ponad 30 milionów właśnie się rozpoczęła [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystartowały prace przy przebudowie wałów rzeki Nowy Breń. To zadanie o wartości ponad 30 mln złotych realizowane w gminach Wadowice Górne i Czermin. Realizację zadania – symbolicznym wbiciem łopat w ziemię – rozpoczęto 25 lipca br.

Powiat jest jednostką odpowiedzialną za ochronę przeciwpowodziową. To właśnie w gestii starostwa leży zatwierdzenie planu ochrony przeciwpowodziowej, jaki dla inwestycji opracowuje inwestor – na wypadek wystąpienia zagrożenia powodziowego w trakcie realizacji zadania. O szczegółach tego dokumentu urzędnicy ze starostwa porozmawiali z bezpośrednio przedstawicielami inwestora, wykonawcy oraz urzędu gminy.

Realizowana inwestycja stanowić ma kluczowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe dla mieszkańców, infrastruktury technicznej oraz upraw rolniczych gminy Wadowice Górne i Czermin. W jej ramach przewidziano m.in. podwyższenie wałów na długości ok. 7,5 kilometra. Korpus wału zostanie uszczelniony poprzez użycie przesłony przeciwfiltracyjnej na całym odcinku projektowanych wałów na głębokości 10,0 m. Zostaną wykonane także remonty przepustów wałowych oraz pasa eksploatacyjnego o szerokości 3,0 m na koronie wałów umocnionych tłuczniem kamiennym. Wszystkie drogi dojazdowe oraz technologiczne zostaną odtworzone.

Planowo prace mają potrwać do 2025 roku. Ich inwestorem jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, a realizatorem firma Stawecki Holding Sp. z o. o. Sp. K.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy