Reklama

Powiat mielecki dofinansował zakup respiratora dla szpitala

Opublikowano:
Autor:

Powiat mielecki dofinansował zakup respiratora dla szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki dofinansowaniu z powiatu mieleckiego, nowy respirator ułatwiający oddychanie trafił do mieleckiego szpitala. Decyzją zarządu powiatu mieleckiego, Starostwo Powiatowe w Mielcu przekazało dotację celową w kwocie 54 tys. zł na rzecz Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu respiratora.

Urządzenie jest już na wyposażeniu szpitala. Znajduje się na Oddziale Intensywnej Terapii. - Dotychczasowy sprzęt był już leciwy i niejednokrotnie pełnoletni, dlatego dziękuję zarządowi powiatu i Radzie Społecznej za akceptację potrzeby zakupu i przeznaczenie środków – powiedziała p.o dyrektora szpitala Ewa Korpanty.

To niejedyne zmiany, jakie zaszły ostatnio w lecznicy. Od kilku dni szpital ma też nową Planową Izbę Przyjęć. - W niedługim czasie placówka przystąpi do utworzenia nowego Oddziału Chirurgii Naczyniowej, gdzie do tej pory znajdowała się Planowa Izba Przyjęć. W związku z pracami budowlanymi, które się rozpoczną, Izba musiała zostać przeniesiona. Będzie to większa wygoda dla pacjentów. Przeniesione zostaną tu także pracowanie EEG, EMG i Ultrasonografii. Myślę, że to jest taka zmiana, która spowoduje, że pacjenci będą lepiej postrzegać ten – dodała.

- Nowy respirator jak i nowa Izba Przyjęć nie tylko poprawią funkcjonalność naszego szpitala, ale także przełożą się na bezpieczeństwo pacjentów. W tym wszystkim najważniejsza jest dbałość, aby szpital podnosił poziom świadczenia usług medycznych w sposób gospodarski i oszczędny – powiedziała Maria Napieracz wicestarosta powiatu mieleckiego, która zapewniła o dalszej chęci współpracy.
Z kolei Joanna Rębisz, członek zarządu powiatu mieleckiego podkreśliła także zasługi pracowników szpitala. - Bardzo doceniam to, że załoga szpitala idzie jedną drużyną i chce zrobić coś pożytecznego. To zmierza w dobra stronę, dlatego chylę czoła przed tymi wszystkimi, którzy mają poczucie misji i angażują się w działania zmierzające do pomocy placówce – powiedziała.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE