Reklama

Powiat mielecki. 50 tys zł. na popularyzację folkloru. Kto dostał kasę?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Pieśni i Tańca "Chorzelowiacy"

Powiat mielecki. 50 tys zł. na popularyzację folkloru. Kto dostał kasę? - Zdjęcie główne

Samorządowy Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzeolowie zakupi stroje Lachów Sądeckich | foto Zespół Pieśni i Tańca "Chorzelowiacy"

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy organizację i ponad 50 tys. zł. SOKiS Chorzelów, KGW Łysaków i Dom Kultury w Przecławiu — to oni otrzymali dotację na popularyzację folkloru w naszym regionie.

EtnoPolska to program Narodowego Centrum Kultury, uruchomiony w 2018 roku. Jego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, szczególnie w małych ośrodkach. Program zakłada preferencje dla zadań realizowanych w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców. EtnoPolska wspiera unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego, wpływające w istotny sposób na wzrost kapitału kulturowego, aktywizację i podniesienie poziomu integracji społecznej na obszarach o utrudnionym dostępie do dóbr kultury.

Na ponad 2 tys. aplikujących wnioski z naszego powiatu znalazły się na wysokich pozycjach.

 

Z powiatu mieleckiego dotacje otrzymają:

  • Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie - "Zauroczeni Sądecczyzną" - zakup strojów Lachów Sądeckich dla Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu - 22 tys. zł
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Łysakowie — Pielęgnujemy lokalną kulturę oraz folklor - 10 tys. zł
  • Dom Kultury w Przecławiu — Cuda Wianki — tradycja i obrzędy Nocy Świętojańskiej - 22 tys. zł.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy