Reklama

Potężna farma fotowoltaiczna ma powstać w jednej z gmin naszego powiatu. Podpisano list intencyjny

Opublikowano:
Autor:

Potężna farma fotowoltaiczna ma powstać w jednej z gmin naszego powiatu. Podpisano list intencyjny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Farma fotowoltaiczna o mocy 2 MW ma powstać na 2 hektarach gruntu należących do gminy Borowa. List intencyjny w tej sprawie podpisały władze Enea Połaniec i gminy Borowa.

Planowana do wybudowania farma fotowoltaiczna ma powstać na terenie nieużytkowanego od lat, a niedawno zrekultywowanego wysypiska śmieci w Borowej. Jej inwestorem będzie Enea Elektrownia Połaniec.

 

Grupa Enea rozwija projekty z zakresu zielonej energii i sukcesywnie zwiększa produkcję energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. W 2019 r. wytworzyła 2,3 TWh energii elektrycznej ze źródeł OZE. Był to wzrost o 12,5 proc. w porównaniu z rokiem 2018 r.

 

W Elektrowni Połaniec dzięki zielonemu blokowi o mocy 225 MW wytwarzamy energię elektryczną z OZE. Chcemy rozwijać zielone źródła energii, stąd kolejny projekt dotyczący fotowoltaiki. Podpisaliśmy już wcześniej listy intencyjne dotyczące fotowoltaiki z gminą Staszów, Osiek, a także z Grupą Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol”. Teraz do tego grona dołącza gmina Borowa. Plany budowy elektrowni fotowoltaicznej przez Eneę Połaniec wpisują się w strategię rozwoju Grupy Enea, która koncentruje się na zrównoważonej transformacji aktywów wytwórczych w kierunku zastosowania odnawialnych i niskoemisyjnych technologii – powiedział Jacek Kutz, wiceprezes Enea Elektrowni Połaniec.

 

Zadowolenia z podpisania listu intencyjnego nie krył również Stanisław Mieszkowski, wójt gminy Borowa.

 

Udało się rozpocząć proces, który może przynieść wiele dobrego dla mieszkańców naszej gminy. Włączając się w zielone projekty, oferujemy energetyce niewykorzystywane przez rolnictwo grunty pod budowę wielkoobszarowych instalacji fotowoltaicznych. Dla Gminy Borowa inwestycja ta będzie dużym krokiem prorozwojowym, co bardzo nas cieszy – stwierdził wójt.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE