Reklama

Reklama

Poseł Krystyna Skowrońska okupowała sejmową mównicę! Nocna debata o nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach w NBP

Opublikowano: 31 stycznia 2019 08:57
Autor: SzB

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Mielecka Poseł Krystyna Skowrońska (PO) podczas wieczornych obrad sejmowych w środę 30 stycznia przez dłuższą chwilę okupowała sejmową mównicę. Chciała zgłosić wniosek formalny, jednak Marszałek Ryszard Terlecki (PiS) zakończył obrady. Skowrońska postanowiła zostać na mównicy. Po dłuższej chwili - decyzją Terleckiego została wykluczona z obrad Sejmu.

Reklama

Wczoraj w Sejmie Posłowie zajmowali się projektem ustawy  dotyczącej ustalania wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim i jawności tych wynagrodzeń. W dyskusji na ten temat poseł Skowrońska chciała zgłosić w tej sprawie wniosek formalny. Na to nie nie dał zgody marszałek Terlecki, który wykluczył poseł Skowrońską z obrad. Ostatecznie wznowiono nocne obrady i Sejm przyjął ustawę proponowaną przez PiS. 

Moment okupowania mównicy, przez poseł Skowrońską:

Uchwalona przez Sejm ustawa mówi, że pensja prezesa i wiceprezesów NBP jest ustalana na podstawie przepisów o wynagradzaniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Z kolei zasady wynagradzania pracowników NBP są ustalane przez zarząd banku w drodze uchwały.  Maksymalne wynagrodzenie dla poszczególnych pracowników, poza wiceprezesami oraz członkami zarządu NBP, nie będzie mogło przekroczyć 0,6-krotności (60 proc.) wynagrodzenia prezesa NBP. 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  siwy

  Ostatnio coraz bardziej się aktywizuje w działaniach nihilistycznych. takie ma wyskoki jak to pasuje pani po 60-tce

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Atonina

  Pani Krysiu czas odejść z godnością .,a nie robić z siebie błszna przy mównicy sejmowej

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Olek

   Ponoć nawąchała się naftaliny, Zachowanie świafczy otym