Reklama

Poseł Krystyna Skowrońska okupowała sejmową mównicę! Nocna debata o nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach w NBP

Opublikowano:
Autor:

Poseł Krystyna Skowrońska okupowała sejmową mównicę! Nocna debata o nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach w NBP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielecka Poseł Krystyna Skowrońska (PO) podczas wieczornych obrad sejmowych w środę 30 stycznia przez dłuższą chwilę okupowała sejmową mównicę. Chciała zgłosić wniosek formalny, jednak Marszałek Ryszard Terlecki (PiS) zakończył obrady. Skowrońska postanowiła zostać na mównicy. Po dłuższej chwili - decyzją Terleckiego została wykluczona z obrad Sejmu.

Wczoraj w Sejmie Posłowie zajmowali się projektem ustawy  dotyczącej ustalania wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim i jawności tych wynagrodzeń. W dyskusji na ten temat poseł Skowrońska chciała zgłosić w tej sprawie wniosek formalny. Na to nie nie dał zgody marszałek Terlecki, który wykluczył poseł Skowrońską z obrad. Ostatecznie wznowiono nocne obrady i Sejm przyjął ustawę proponowaną przez PiS. 

Moment okupowania mównicy, przez poseł Skowrońską:

Uchwalona przez Sejm ustawa mówi, że pensja prezesa i wiceprezesów NBP jest ustalana na podstawie przepisów o wynagradzaniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Z kolei zasady wynagradzania pracowników NBP są ustalane przez zarząd banku w drodze uchwały.  Maksymalne wynagrodzenie dla poszczególnych pracowników, poza wiceprezesami oraz członkami zarządu NBP, nie będzie mogło przekroczyć 0,6-krotności (60 proc.) wynagrodzenia prezesa NBP. 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE