Reklama

Reklama

Porzucone telewizory na osiedlu

Opublikowano: wt, 18 maj 2021 09:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Osiedla Rzochów opublikowała zdjęcie wyrzuconych telewizorów. Doszło do tego na terenie ich osiedla. -Takie śmiecenie w przestrzeni miasta jest niezrozumiałe, tym bardziej w dobie systemowego gospodarowania odpadami. To nie jedyne miejsce, w którym w ciągu ostatnich kilku tygodni powstały tego typu dzikie wysypiska.

Reklama

- Skoro masz samochód dostawczy i tak mocne mięśnie, że zdołałeś je przynieść w to miejsce, to tak ciężko zawieźć telewizory na PSZOK? - takie słowa kierują zbulwersowani mieszkańcy do sprawcy bałaganu na osiedlu.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Kierowcy z powiatu mieleckiego stracili prawo jazdy

W ubiegłym tygodniu Rada Osiedla Rzochów opublikowała zdjęcie wyrzuconych telewizrów na drodze serwisowej pod nowym wiaduktem. Mieszkańcy są oburzeni takim zachowaniem. Ponadto parę dni wcześniej ktoś wyrzucił pozostałości poremotnowe również na ich osiedlu.

Zasady segregacji i zagospodarowana odpadów są opisane w uchwale Rady Miasta Mielca. Na podstawie tego regulaminu usługi są wyceniane, a miasto ustala wysokość rachunków za wywóz odpadów komunalnych. Te mieszkańcy mają obowiązek segregować na kilka frakcji. Telewizory nie zaliczają się do żadnej z nich i nie wolno ich wrzucać do osiedlowych kubłów. Każdy mieszkaniec ma obowiązek oddać je do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Osoby, które płacą w mieście za odbiór nieczystości, mogą bezpłatnie dostarczyć telewizory do PSZOK-u.

Co mieszkańcy powinni zrobić w sytuacji, gdy napotykają na dzikie wysypisko śmieci lub porzucone odpady na terenie miasta?

Gdy znajdujemy porzucone śmieci na terenie miasta

Wystarczy skontaktować się ze strażą miejską. Zgłosić potrzebę interwencji możemy pod bezpłatnym numerem 986 lub numerem tel. 17 787 44 22. Inną możliwością jest poinformowanie naszego dzielnicowego. Policja lub straż miejska po udaniu się na miejsce powiadamia Wydział Komunalny Urzędu Miasta lub Zakład Usług Komunalnych. Jeśli odpady są niebezpieczne, kontaktuje się z Wydziałem Ochrony Środowiska.

Gdy zaśmiecony teren ma swojego właściciela

Musimy jednak pamiętać, że dany teren może należeć do prywatnego właściciela lub zarządcy innego niż miasto (gmina). Zdarza się na przykład, że mijamy zaśmiecone posesje, które szpecą przestrzeń. W takich sytuacjach również sprawę zgłaszamy straży miejskiej lub policji. Służby udadzą się we wskazane miejsce. Jeżeli nie zastaną właścicieli nieruchomości, sprawdzą, do kogo należy teren i wyślą pismo. Straż miejska, powołując się na ustawę o utrzymaniu porządku w gminach oraz art. 117 kodeksu wykroczeń, może za gromadzenie odpadów na posesjach nałożyć karę, ponieważ na każdym właścicielu spoczywa obowiązek dbania o czystość i wykaszanie działki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.