Reklama

Porządki po zimie

Opublikowano:
Autor:

Porządki po zimie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec zimy bliżej niż dalej. Co prawda królowa śniegu ostatniego słowa jeszcze nie powiedziała, zdążyła jednak odsłonić to, co do tej pory skrzętnie zakrywała. Dziury w jedni i walające się niemal na każdym rogu śmieci.

Zalegający w wielu miejscach śnieg stopniał, pokazując sterty śmieci, dziury w drogach i chodnikach. Są miejsca, które w szczególności wymagają naprawy. Zastępca burmistrza Przecławia zapewnia nas jednak, że dziury zostaną załatane, a porządek zrobiony.

- Zatrudniliśmy osoby, których celem będzie między innymi posprzątanie śmieci zalegających przy drogach. Obecnie mamy trzech pracowników, którzy się tym zajmują – mówi Janusz Dybski, zastępca burmistrza Przecławia. - Następny wniosek na kolejne 10 osób będziemy również niedługo składać – dodaje.

Co natomiast z licznymi dziurami w jezdni? - Najpierw drogi muszą wyschnąć, abyśmy mogli zacząć coś robić - odpowiada. Tymczasem pula pieniędzy została już na ten cel zaplanowana. – Fundusze wykładają poszczególne sołectwa, my natomiast dokładamy resztę. W sumie planujemy wydać około 150 tysięcy złotych - mówi Dybski.

A co z chodnikiem, który za zamkiem w Przecławiu straszy już od dawna? Płytki chodnikowe są tak krzywe, że wręcz wołają o remont. - Jeśli chodzi o ten stary chodnik, to starostwo zakłada jego naprawę, być może już w tym roku – mówi zastępca burmistrza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE