Reklama

Portal korso.pl w projekcie Lokalsi dla demokracji

Opublikowano:
Autor:

Portal korso.pl w projekcie Lokalsi dla demokracji - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Portal korso.pl bierze udział w projekcie “Lokalsi dla demokracji”, który realizuje Stowarzyszenie Mediów Lokalnych. Dzięki temu będziemy mogli tworzyć jeszcze lepszy portal, dopasowany do Twoich potrzeb.

Dlaczego udział w projekcie Lokalsi dla demokracji jest dla nas ważny

Media lokalne są w bardzo trudnej sytuacji. Transformacja z mediów papierowych do cyfrowych jest bardzo dużym wyzwaniem. Niestety, wiele portali lokalnych może nie przetrwać i upaść. Tak stało się w Stanach Zjednoczonych, gdzie większość lokalnych wydawnictw zbankrutowała. Mówi się nawet o pustyni medialnej, która powstała w małych amerykańskich  miejscowościach. W Polsce może również do tego dojść. 

Lokalne portale utrzymują się jedynie z reklam. I choć czasem Cię denerwują, to i tak  wpływy z nich nie zawsze wystarczają na to, by pokryć wszystkie koszty związane z prowadzeniem informacyjnej strony internetowej. 

Tymczasem nam zależy, by portal był jeszcze lepszy, bardziej dopasowany do Czytelnika, by spełniał Jego oczekiwania i zaspokajał potrzeby.
Chcemy się rozwijać, tworzyć wartościowe treści, wzbogacać naszą internetową stronę o nowe formy dziennikarskie, zatrudnić więcej dobrych twórców. Aby to robić, dobrze, rzetelnie i być niezależnym od władz musimy mieć dobrą kondycję ekonomiczną, być niezależni finansowo.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie “Lokalsi dla demokracji” pomoże nam osiągnąć wyznaczone cele.

O projekcie Lokalsi dla demokracji

Projekt “Lokalsi dla demokracji” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy Norweskich.
Stowarzyszenie Mediów Lokalnych zdobyło grant w konkursie Media dla demokracji, którego operatorem jest Fundacja Stocznia.  Celem konkursu jest wzmocnienie mediów w Polsce – zwłaszcza lokalnych i obywatelskich, aby w sposób pełniejszy i bardziej skuteczny realizowały funkcje kluczowe z perspektywy współczesnej demokracji i ochrony porządku demokratycznego.

Stowarzyszenia Mediów Lokalnych opracowało projekt “Lokalsi dla demokracji” po to, by wzmocnić portale, które w nim będą uczestniczyć. Ważne jest również to, by dziennikarze mogli tworzyć lepsze i bardziej wartościowe treści oraz zbudować jeszcze większą więź z Czytelnikami i stworzyć wokół portali zintegrowaną społeczność, która będzie działać na rzecz swojej Małej Ojczyzny. Więcej o projekcie przeczytacie TUTAJ

Potrzebujemy Twojej  pomocy, by tworzyć lepszy portal dla Ciebie

Dla naszej redakcji zawsze najważniejszy jest Czytelnik! To dla Ciebie staramy się tworzyć dobre treści. Może nie zawsze nam to wychodzi, zdajemy sobie sprawę, że jeszcze wiele musimy poprawić, ale zawsze staramy się stać po stronie Czytelnika. 

Cieszymy się, gdy możemy pomóc Ci znaleźć psa, klucze, mamy satysfakcję, gdy dzięki naszej interwencji służby naprawią dziurę w drodze, a urzędnik pomoże mieszkańcowi, który zderzył się biurokratyczną, bezduszną procedurą. Takie właśnie sprawy nadają sens naszej pracy. 

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nigdy nie udałoby się nam działać tak sprawnie, bez pomocy Twojej i innych Czytelników. To Wy dajecie nam siłę i chęć do pracy. Mamy nadzieję, że również tym razem staniecie po naszej stronie i pomożecie w tworzeniu jeszcze lepszego portalu. Liczymy na Twoją pomoc. Wierzymy, że uda nam się zbudować jeszcze lepsze relacje stworzyć silną społeczność wokół portalu, który będzie stanowił silną przeciwwagę dla każdej władzy.

Jeśli chcesz poznać szczegóły projektu, zobacz film. Tam również znajdziesz relację z debaty, o tym, co dziennikarze mogą zrobić dla lokalnej społeczności, ale też o tym, jak społeczność może wesprzeć lokalne media, by były silne i mogły pomagać mieszkańcom Małej Ojczyzny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy