Reklama

Portal Korso o zadowoleniu z życia w Mielcu

Opublikowano: 17 lutego 2021 14:50
Autor: JT | Zdjęcie: Archiwum Korso

Przedstawiamy wyniki ankiety dotyczącej miasta Mielca. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci W styczniu tego roku na stronie naszego portalu www.korso.pl umieszczona była ankieta, w ramach której mieszkańcy Mielca mogli się wypowiedzieć na tematy dotyczące funkcjonowania miasta. Z ankiety tej wynika też, że blisko 75 % mieszkańców Mielca jest zadowolona z życia w nim. Aż 87 % interesuje się tym co się w nim dzieje.

Badanie ankietowe, w którym brał udział nasz portal było prowadzone w ramach projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych”. Nasz portal był jednym z 58 mediów lokalnych, które wzięły w nim udział. 

Mówiąc o szczegółach przeprowadzonej ankiety jedno z pytań dotyczyło tego „Czy jest Pan(i) zadowolony(a), że mieszka na terenie Mielca”  32,3 % odpowiedziało, że zdecydowanie tak, 41,9% - raczej tak, 12,9% - raczej nie, 6,5% - zdecydowanie nie, 6,5% - trudno powiedzieć. 

Na inne z pytań – „Czy interesują się Państwo tym, co dzieje się na terenie miasta” - 87,1% odpowiedziało że zdecydowanie lub raczej tak, a tylko 9,7%, że raczej nie, 3,2% nie miało zdania. 

Na pytanie „Z zaproponowanych możliwych kierunków rozwoju miasta proszę wybrać maksymalnie 3 które władze miasta powinny rozważyć jako najkorzystniejsze dla jego dalszego rozwoju”  najwięcej, bo 24% wybrało odpowiedź atrakcyjna oferta spędzania czasu wolnego (parki rozrywki, boiska, baseny, ścieżki rowerowe).

Wśród innych odpowiedzi 23% respondentów postawiło na silną gospodarkę ( polityka zachęcająca do prowadzenia na terenie miasta działalności gospodarczej), 18% na nowoczesną edukację (wysoki poziom szkolnictwa, dobrze wyposażone szkoły, interesująca oferta), 13% na otwartość miasta na nowych mieszkańców, 7% na sprawne i funkcjonalne miasto, 6% na otwartość na turystów, 1% na rozwój w wolniejszym tempie i bardziej zrównoważony.

Inne z ciekawszych pytań brzmiało „Gdyby miał Pan(i) możliwość decydowania o rozdziale dodatkowych środków finansowych, to które inwestycje w mieście wsparłby Pan(i) w pierwszej kolejności". I tu najwięcej, bo 18%  odpowiedzi dotyczyło parkingów i miejsc postojowych.  Wśród innych najbardziej pożądanych inwestycji znalazły się: infrastruktura sportowa (boiska, korty, inne) – 14% odpowiedzi, drogi i chodniki – 12%, ścieżki rowerowe – 11%.

Gdy odpowiedzi mieszkańców Mielca odniesiemy do wyników ogólnopolskich to przykładowo mielczanie są bardziej zadowoleni z życia w swoim mieście. W Mielcu odpowiedź jestem zdecydowanie zadowolony dało 32,3% ankietowanych, w skali kraju 21,9%. 

„Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych" realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji."

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.