Reklama

,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Debata społeczna z młodzieżą

Opublikowano:
Autor:

,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Debata społeczna z młodzieżą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 24 października w Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK ,,Jędrusie” w Połańcu odbyła się debata społeczna, w której uczestniczyli policjanci oraz przedstawiciele zaproszonych instytucji z terenu podległego Komisariatowi Policji w Połańcu. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” to hasło według którego prowadzono spotkanie.

Debata w Zespole Szkół w Połańcu została przeprowadzona pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zaproszonych gości i wystąpienia Komendanta Komisariatu Policji w Połańcu nadkom. Krzysztofa Jaskólskiego. W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół średnich z terenu połanieckiego, a także przedstawiciel elektrowni w Połańcu. W zorganizowanej debacie udział ponadto wzięli również nauczyciele oraz uczniowie.

Debata rozpoczęła się od przedstawienia jej przebiegu. Policjant Wydziału Kryminalnego staszowskiej komendy omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w sieci. Zwrócił również uwagę na zjawisko cyberprzemocy, cyberprzestępczości i hejtu.

W kolejnym panelu Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Połańcu asp. szt. Przemysław Zysk wszystkim zebranym przypomniał o funkcjonowaniu „Krajowej Mapy Zagrożeń” oraz przedstawił sposób jej funkcjonowania. Mundurowy omówił także aplikację ,,Moja Komenda” oraz program ,,Dzielnicowy bliżej nas”.

W panelu dyskusyjnym zabierający głos goście, zgodzili się, że omówione wcześniej zagadnienia mają znaczący wpływ w kontaktach mieszkańców z policjantami. Uczestnicy debaty zaznaczyli, że podejmowane tematy dostarczyły im wiele praktycznej wiedzy, która przydatna będzie dla nich w ich życiu codziennym. Przedstawione wnioski zostaną uwzględnione podczas planowania służb.

Debatę podsumował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie kom. Jacek Rozczypała dziękując wszystkim za tak liczne przybycie. W swoim wystąpieniu I Zastępca Komendanta podkreślił,  że temat bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu jest bardzo ważny, a wypracowane podczas debaty wnioski będą pomocne w dalszych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu staszowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE