Reklama

Pomnik papieża w tęczowej fladze! "To wyraz walki z kościołem"

Opublikowano:
Autor:

Pomnik papieża w tęczowej fladze! "To wyraz walki z kościołem" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w nocy w Dębicy doszło do kilku incydentów. Na pomnik św. Jana Pawła II nałożono "szal" z tęczowej flagi ruchu LGBT. Symbol tęczy wraz z napisem "Miłość nie obraża, tęcza nie wyklucza" namalowano również przy ratuszu i na rynku.

- Trudno określić szczególnie ten pierwszy czyn inaczej aniżeli prymitywnym aktem wandalizmu oraz prowokacyjną grą na uczuciach religijnych mieszkańców - skomentował sprawę Mateusz Cebula, przewodniczący Rady Miasta. - Co więcej akty te miały miejsce tchórzliwie pod osłoną nocy, co nie przysparza chwały tym, co to zrobili. Nie sposób uniknąć skojarzenia, że wzorowano się na niedawnych wydarzeniach w stolicy, gdzie ze sprawców, a szczególnie mężczyzny Michała Sz. ps. Margot, próbuje się zrobić męczenników, gdy on sam czyni z tego wszystkiego sposób zarobkowania oraz promocji . Warto obejrzeć nagrania z zatrzymania tego pana - jak zachowywał się on oraz jego "obrońcy".
Przewodniczący Cebula zaapelował o manifestację poglądów  zgodną z prawem i zasadami współżycia społecznego.
 
-  Wszak osoby manifestujące te poglądy domagają się tolerancji i poszanowania - a ich czyny temu przeczą  - dodał.

Głos w sprawie zabrał również ks. Ryszard Piasecki, proboszcz parafii pw.  św. Jadwigi, gdzie stoi "udekorowany" pomnik Jana Pawła II.

- To wyraz walki z kościołem, nauczaniem kościoła. Kościół nie zmieni nauczania, mężczyzna jest mężczyzną, kobieta - kobietą i tyle.  Ludzie o innej orientacji byli są i będą, należy ich szanować, kościół nigdy ich nie prześladował, ale niech nie oczekują, że kościół zmieni nauczanie, i przyzna tym ludziom prawa takie, jak są przyznane małżeństwom - powiedział.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE