Reklama

Pomagają w Mielcu potrzebującym. Otrzymali nagrodę Marszałka!

Opublikowano:
Autor:

Pomagają w Mielcu potrzebującym. Otrzymali nagrodę Marszałka!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy laureatów Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów”. Najlepsze podkarpackie organizacje pozarządowe zostały uhonorowane już po raz piąty, a nagrody i wyróżnienia zostały przyznane w pięciu kategoriach. Specjalne wyróżnienie popłynęło dla mieleckiego stowarzyszenia "Mamy dla Was Czas", które zajmuje się pomocą dla potrzebujących.

Nagrody dla stowarzyszeń były wręczane zwykle podczas Podkarpackiego Forum Obywatelskiego. W tym roku ze względu na pandemię nie było to możliwe. Podobnie jak większość aktywności również konkurs przeniósł się do rzeczywistości wirtualnej, a statuetki i dyplomy zostaną dostarczone laureatom.

Wierzę, że pomimo tej mało uroczystej formy radość wśród wyróżnionych organizacji jest wielka. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i jednocześnie dziękuję za prowadzoną  działalność, która ma wielkie znaczenie dla lokalnych społeczności i całego regionu. Sektor społeczny ma wielkie znaczenie dla dobrego funkcjonowania naszych wspólnot, chcemy go wspierać i promować, także poprzez formułę konkursu – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów” ma promować najlepsze organizacji pozarządowych  działających na terenie województwa podkarpackiego. Nagroda przyznawana jest corocznie za całokształt dokonań organizacji, szczególnie za inicjatywy i realizację projektów na terenie województwa podkarpackiego, pomysłowość, budowanie partnerstwa wokół projektów, współpracę z wolontariuszami, efektywność oraz pozyskiwanie środków.

W konkursie przyznane zostały także trzy wyróżnienia:

  1. Polityka społeczna, zdrowie oraz działalność pomocowa dla Stowarzyszenia "Mamy dla Was Czas" z siedzibą w Mielcu.
  2. Kultura i tożsamość narodowa dla Stowarzyszenie Miłośników Chłopic
    z siedzibą w Chłopicach.
  3. Nauka, edukacja, sport i środowisko dla Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu "Dolina Lotnicza" z siedzibą w Rzeszowie.

Wyróżnione organizacje otrzymały także statuetki i dyplomy oraz vouchery o wartości 1 tys. zł.

Przypominamy nas wywiad z wolontariuszami stowarzyszenia z 2019 roku

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE