Reklama

Polska w czołówce zgonów na COVID w Europie. Powiat mielecki z rekordową liczbą zakażeń

Opublikowano:
Autor:

Polska w czołówce zgonów na COVID w Europie. Powiat mielecki z rekordową liczbą zakażeń - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Według najnowszych danych ECDC, pod względem liczby zgonów przypadających na 100 tys. mieszkańców Polska jest niestety w czołówce Europy, zajmując obecnie siódme miejsce. Powiat mielecki to z kolei ścisła czołówka woj. podkarpackiego. W dniu dzisiejszym (15 października) odnotowano w nim 54 osoby zakażone co jest rekordem dotychczasowych dobowych zestawień.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) opublikowało statystyki zgonów i potwierdzonych zakażeń związanych z COVID-19  w ostatnich 14 dniach dotyczące 31 krajów Europy - państw Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Norwegii i Islandii.
CZYTAJ TAKŻE:Codziennie przybywa zakażonych podłączonych do respiratorów

W zestawieniu liczby zgonów na 100 tys. mieszkańców Polska   znalazła się na  niechlubnym siódmym miejscu  z 1,6 przypadków zgonów na 100 tys. mieszkańców.  

Na pierwszym miejscu są  Czechy - 4,41 przypadki zgonów na 100 tys. mieszkańców.  Drugie miejsce zajęła Rumunia - 3,83 przypadki zgonów,  trzecie  Hiszpania - 3,0,  czwarte  Węgry - 2,64, piąte Malta - 2,03, szóste Belgia - 2,0.

Do tej pory w Polsce zmarło 3308 tys. osób. 14 października zmarło u nas 116 chorych - to najwięcej od początku epidemii.  Z kolei  dzisiaj (15 października) odnotowaliśmy rekord dobowych zakażeń wynoszący 8099 (doszło kolejnych 91 zmarłych).

 Powiat mielecki w dniu dzisiejszym odnotował dobowy rekord zakażeń – 54 osoby. W tym powiecie łącznie odnotowano już 649 przypadków zakażeń co  jest trzecim wynikiem w województwie podkarpackim po powiecie jarosławskim i mieście Rzeszowie.

Łączna liczba zmarłych w powiecie mieleckim to 11 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE