Reklama

Półmaraton rzeszowski, będą utrudnienia na drogach

Opublikowano:
Autor:

Półmaraton rzeszowski, będą utrudnienia na drogach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę (7 kwiecień) odbędzie się już 12 Półmaraton Rzeszowski. Z każdą edycją zwolenników tego typu imprezy przybywa, w tym roku zgłosiło się prawie 2000 osób! Trasa biegu wytyczona została ulicami miasta. Niektóre z nich częściowo lub całkowicie zostaną wyłączone z ruchu. Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

Półmaraton rzeszowski rozpocznie się o godz. 10. Start do biegu usytuowany został przy przy Centrum Handlowym Millenium Hall. Dalej trasa będzie przebiegać: Al. W. Kopisto, Trasą Zamkową, ul. Kilara, ul. F. Szopena, ul. TargowąAl. J. Piłsudskiego lewym pasem ruchu "pod prąd", ul. Grunwaldzkąul. Jana III Sobieskiego, ul. Gałęzowskiego, ul. Mickiewicza, Rynek, ul. T. Kościuszki, ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. F. Szopena, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem. Bulwarami pobiegną do Mostu Lwowskiego, zawodnicy przebiegną go chodnikiem, następnie skręcą w prawo na Bulwary nad Wisłokiem (strona wschodnia), do Mostu Zamkowego i dalej Al. W. Kopisto do Centrum Handlowego Millenium Hall, gdzie będzie meta biegu. Wyznaczoną trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie.

Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Pierwsze utrudnienia (nie wymagające zamknięcia ulic) mogą wystąpić już od godz. 3.30, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających.

W godz. od 6.00 do 15.00 zamknięty zostanie ruch na ul. Kopisto, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Rejtana, a skrzyżowaniem z ul. Podwisłocze. Na pozostałych ulicach ruch zostanie zamknięty całkowicie lub częściowo w godz. od 9.00 do 13.00.

Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 15 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu.  

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE