Reklama

Polityczny "hejt" podczas Rady Powiatu

Opublikowano:
Autor:

Polityczny "hejt" podczas Rady Powiatu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Mieleckiego doszło to nieprzyjemnej wymiany zdań pomiędzy radnym Markiem Paprockim, a Andrzejem Bryłą. Rada obradowała temat utworzenia przez miasto publicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dyskusja wymknęła się spod kontroli.

Przypomnijmy miesiąc temu na sesji powiatu pojawiła się propozycja powołania przez miasto Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wtedy zarząd powiatu postanowił nie podejmować decyzji i przenieść ten temat na następne posiedzenie rady.

Sesja 30 marca

Na czwartkowym posiedzeniu uchwałę intencyjną podjęto. Radny Marek Paprocki zarzucił członkom Zarządu Powiatu celowe działanie mające na celu opóźnienie utworzenia przez miasto publicznego SMS. Radni Marek Kamiński i Andrzej Bryła tłumaczyli, że miejscy urzędnicy przekazali im za mało informacji. - My otrzymaliśmy informację od dyrektora edukacji w Urzędzie Miejskim w Mielcu Arkadiusza Gałkowskiego, że miasto chce przekształcić Szkołę Podstawową nr 9 w Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Takie przekształcenie wiąże się z procedurą likwidacji szkoły i powołaniem w to miejsce SMS. Procedura likwidacji wymaga poinformowania wszystkich rodziców uczniów uczących się dotychczas w szkole o fakcie likwidacji i to należy zrobić do końca lutego. Przypomnę, że nasza wcześniejsza sesja rady powiatu była 21 lutego. W mojej opinii był to za krótki czas, żeby zdążyć ze wszystkimi procedurami - powiedział nam A. Bryła. Zarząd Powiatu, nie zgada się z opinią, że to on przyczynił się do faktu nie powołania w mieście Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

"Trzeba być ciemnym"

Podczas oficjalnej dyskusji na temat utworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w momencie, kiedy obie strony konfliktu tłumaczyły dlaczego nie podjęto decyzji w tej sprawie w lutym, radny Marek Paprocki nie mając prawa głosu skomentował opinie członka zarządu powiatu Andrzeja Bryły słowami cyt. "trzeba być ciemnym". Ten komentarz usłyszał radny Andrzej Bryła, który bardzo się oburzył. - Trzeba się zastanowić, co się mówi. Możemy się spierać, ale ja starałem się nigdy nikogo nie obrażać, a pan często nie panuje nad słowami - powiedział w kontrze A. Bryła. Randy wyraźnie nie potrafił opanować swoich emocji. Przewodniczący rady Henryk Niedbała postanowił przerwać obrady na kilka minut. Po wznowieniu sesji głos zabrał ponownie radny Marek Paprocki, który publicznie przeprosił radnego Bryłę, za swoje słowa. - Chciałem przeprosił pana Andrzeja. Nie było moją intencją obrażanie pana. (...) Te słowa nie powinny paść, za co jeszcze raz serdecznie przepraszam - powiedział radny Paprocki.

podstawówka - "tak", a liceum "nie"

Radni ostatecznie zgodzili się na utworzenie i prowadzenie przez samorząd miejski publicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu. Miejscy urzędnicy chcieli w przyszłości powołać także liceum o profilu sportowym. Na chwilę obecną radni powiatowi nie zgodzili się na powołanie takiej placówki. 

 

 

 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE