Reklama

Policyjny pościg za 16-latkiem!

Opublikowano:
Autor:

Policyjny pościg za 16-latkiem!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 16-letni mieszkaniec gminy Wadowice Górne uciekał przed policjantami seatem ibiza. Okazało się, że prowadził samochód bez wiedzy ojca. Teraz odpowie za jazdę bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Policyjny pościg zaczął się na ulicy Jana Pawła II w Mielcu, gdzie policjanci mieleckiego wydziału ruchu drogowego wydali sygnał do zatrzymania kierującemu seatem ibizą. Kierujący nie zareagował na polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

Jadąc ulicą Jana Pawła II przeciwległym pasem ruchu zmuszał inne pojazdy do zjeżdżania na pobocze, tym samym powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący skręcił w ulicę Kilińskiego, następnie Sobieskiego i Kwiatową popełniając szereg wykroczeń. Kolejno wjechał w ulice Legionów, Rynek, Mickiewicza oraz ulice Sandomierską, kilkakrotnie nie stosując się do znaku „zakaz wjazdu” jechał pod prąd. Na ulicy Szerokiej funkcjonariusze zatrzymali kierującego seatem.

Okazało się, że za kierownicą samochodu siedzi 16-letni mieszkaniec gminy Wadowice Górne. Policjanci na miejsce wezwali rodziców nastolatka. W rozmowie funkcjonariusze ustalili, że chłopiec zabrał samochód ojca bez pozwolenia. 16-latek posiada uprawnienia do kierowania motorowerem i lekkim pojazdem czterokołowym, którego masa własna nie przekracza 350 kg. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali mu te dokumenty. Nieletni odpowie przed sądem rodzinnym za jazdę bez uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE