Reklama

Policyjne kontrole obostrzeń w Mielcu. Mamy dane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty obowiązują nowe obostrzenia związane z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Zapowiedziane wzmożone kontrole policji i innych służb były od tego dnia realizowane w całym kraju. Mieleccy policjanci również przeprowadzili szereg kontroli obiektów handlowych i usługowych, a także osób poruszających się w miejscach publicznych. Jakie są wyniki kontroli? Mamy dane.

Tylko we wtorek policjanci w całym kraju przeprowadzili prawie 24 tys. kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia w związku z pandemią.

Podczas kontroli policjanci nałożyli 7,1 tys. mandatów oraz skierowali ponad 760 wniosków o ukaranie do sądu za brak maseczki.

 

Wyniki policyjnych kontroli w Mielcu

 

Od północy 27 marca do końca 31 marca mielecka policja skontrolowała 5 pojazdów służących do transportu osób oraz 126 placówek handlowych, w tym 37 punktów razem Państwową Inspekcją Sanitarną. Mieleccy funkcjonariusze skontrolowali także 7 klubów sportowych i siłowni, 4 dyskoteki oraz 30 innych miejsc. Policja kontrolowała także osoby przebywające w miejscach publicznych czy zakrywają maseczką usta i nos. 

Interwencje zakończyły się wypisaniem 40 mandatów za brak maseczki i sporządzeniem 8 wniosków o ukaranie do Sądu.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka wskazał, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów. Przypomniał, że inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie wprowadzonych nakazów, ograniczeń i zakazów może nałożyć karę pieniężną do 30 tys. zł.

W sobotę w całym kraju weszły w życie nowe obostrzenia epidemiczne. Zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują też nowe limity osób w miejscach handlu i miejscach kultu. Dotychczasowe ograniczenia zostały przedłużone. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy