Autor: | Zdjęcie: KPP Mielec

Policjant z Mielca wicemistrzem Polski w szachach - Zdjęcie główne

foto KPP Mielec

Przeczytaj również:

WiadomościPolicjant z Mielca, st. asp. Przemysław Kopacz, został wicemistrzem Polski w szachach! Na zwodach w Głuchołazach, w XXII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach zajął II miejsce.

St. asp. Przemysław Kopacz, reprezentujący Komendę Powiatową w Mielcu, zajął II miejsce wśród policjantów biorących udział w turnieju.

Funkcjonariusz rywalizował z kolegami z wojska, straży pożarnej, służby więziennej, celnikami oraz z funkcjonariuszami straży granicznej. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempo gry 90 min. na partie dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie.

Przemysław Kopacz gra w szachy od 7 roku życia. Swoją pasją dzieli się także z innymi. Na co dzień trenuje i szkoli dzieci w klubie KGL ,,Szarotka” Wadowice Górne oraz w Stowarzyszeniu ,,SZACH-MAT” w Radomyślu Wielkim.

Przedsięwzięcie swoim Patronatem Honorowym objął między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sportu i Turystyki, Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.

W Turnieju wystartowało 66 zawodników. Reprezentowali Wojsko Polskie, Policję, Służbę Więzienną, Straż Graniczną, Służby Celno-Skarbowe, Państwową Straż Pożarną, Ochotnicze Straże Pożarne.

Pierwsze miejsce wśród policjantów zajął Andrzej Plesiuk z Komendy Policji z Ełku.