Reklama

Policjanci w Otałęży uczyli o bezpieczeństwie nad wodą

Opublikowano:
Autor:

Policjanci w Otałęży uczyli o bezpieczeństwie nad wodą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleccy policjanci codziennie starają się zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym uczestnikom półkolonii oraz obozów oraz wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić czas na wolnym powietrzu lub nad wodą na terenie powiatu mieleckiego.

Dla policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowych okres wakacji to czas wzmożonej pracy z dziećmi i młodzieżą oraz instytucjami organizującymi letni wypoczynek.

Policjanci odwiedzają półkolonie na terenie całego powiatu mieleckiego, a dzielnicowi podczas obchodu, posiłkując się ulotkami profilaktycznymi promującymi akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, rozmawiają z mieszkańcami Mielca i okolic.

W weekend odbyło się spotkanie z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi odpoczywającymi nad zbiornikiem wodnym w Otałęży. Tam, na terenie przystani „Bryza”, policjanci rozmawiali z plażowiczami o tragicznych w skutkach wypadkach na wodzie, spowodowanymi chociażby przez nietrzeźwe osoby korzystające z kąpieli wodnych.

Głównym celem działań „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”  jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie ma doprowadzić do ograniczenia utonięć.

 

 


Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE