Reklama

Policjanci sprawdzą, jak przestrzegamy obostrzeń koronawirusowych

Opublikowano:
Autor:

Policjanci sprawdzą, jak przestrzegamy obostrzeń koronawirusowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z rosnącą liczbą zakażeń Covid-19, mieleccy policjanci zintensyfikują kontrole w galeriach, placówkach handlowych oraz środkach transportu publicznego. Policjanci będą stanowczo egzekwować obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia.

Nadal w miejscach publicznych, komunikacji miejskiej, urzędach, czy placówkach handlowych, mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Biorąc pod uwagę wzrost zachorowań na COVID-19, mieleccy funkcjonariusze będą stanowczo egzekwować wprowadzone przepisy aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa.

Policjanci podczas codziennej służby będą sprawdzać, czy mieszkańcy Mielca i powiatu respektują obowiązujące zasady i czy się do nich stosują. Osoby nieprzestrzegające obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami.

Każda sprawa jest traktowana indywidualnie i to policjant decyduje o tym, czy dana interwencja zakończy się pouczeniem, mandatem czy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. W sytuacjach uporczywego lekceważenia obowiązujących przepisów, policja powiadamia także służby sanitarne. One mają uprawnienia do tego, aby nakładać wysokie kary pieniężne.

Wciąż nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów. Wiele osób świadomie nie zakłada maseczek. W związku ze wzrostową tendencją zakażeń, mieleccy policjanci zapowiadają wzmożone kontrole galerii, placówek handlowych, urzędów oraz środków komunikacji publicznej.

Za lekceważące podejście do kwestii zasłaniania ust i nosa grozi mandat do 500 złotych. Apelujemy o postępowanie zgodnie z obowiązującym prawem, pamiętanie o obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowywaniu odpowiednich odległości oraz o stosowanie się do wszelkich zaleceń i ograniczeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy