Reklama

Reklama

Policja w Mielcu ma urządzenie do wykrywania narkotyków ze śliny

Opublikowano: wt, 29 gru 2020 18:27
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Mielcu

Policja w Mielcu ma urządzenie do wykrywania narkotyków ze śliny - Zdjęcie główne

Nowe urządzenia poprawia bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. | foto Starostwo Powiatowe w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za kwotę 20 tysięcy złotych, otrzymaną od starostwa, mieleccy policjanci zakupili urządzenie do wykrywania środków odurzających w ślinie oraz narkotestery służące do badania substancji.

Reklama

Sprzęt w całości sfinansowany z budżetu Starostwa Powiatowego w Mielcu jest najlepszym na rynku urządzeniem do tego typu badań. Policjanci otrzymali również narkotestery do badania samych środków odurzających. Zakupiony sprzęt usprawni działania policji w zwalczaniu przestępczości narkotykowej na terenie powiatu mieleckiego.

Współpraca pomiędzy komendantem powiatowym podinsp. Jackiem Juwą a starostą i radą powiatu mieleckiego zaowocowała inicjatywą w kwestii zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w sferze zwalczania przestępczości narkotykowej na terenie powiatu. Starostwo przekazało na fundusz wsparcia policji kwotę 20 tysięcy złotych, które mieleccy policjanci przeznaczyli na zakup urządzenia do wykrywania środków odurzających w ślinie oraz narkotestery służące do badania substancji.

Podczas symbolicznego spotkania (29 grudnia) w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Jacka Juwy, starosta mielecki Stanisław Lonczak przekazał na ręce komendanta urządzenie ALERE DDS2 oraz kilkaset narkotesterów.

Analizator to urządzenie służące do szybkiego badania przesiewowego na obecność narkotyków i środków odurzających w ślinie. To bardzo ważne narzędzie w codziennej pracy policjantów, a jego użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Przekazane urządzenie najczęściej wykorzystywane jest przez Policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazd pod wpływem środków odurzających. Analizator ALERE DDS2 zapewnia możliwość przeprowadzenia szybkiego badania pozwalającego stwierdzić obecność narkotyków i środków odurzających. Jego precyzyjność ocenia się na 99 procent. To proste w obsłudze urządzenie, które w zaledwie kilka minut potwierdza obecność narkotyków w organizmie osoby badanej.

Podczas spotkania komendant podinsp. Jacek Juwa przekazał na ręce starosty podziękowania za zakupiony sprzęt dla wszystkich, którzy przychylili się do tego zakupu oraz wspierają od lat policję w wykonywaniu ustawowych zadań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    marwo

    Przecież takie urządzenia mają miasta podobne do Mielca od zarania dziejów.A tu na koniec roku Lonczak urwał się z drzewka i przeznaczył20 klocków na testery.Żenada starosto na koniec roku.