Reklama

Policja ekologiczna w Mielcu? Mamy potwierdzenie z GIOŚ!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: korso

Policja ekologiczna w Mielcu? Mamy potwierdzenie z GIOŚ! - Zdjęcie główne

Mielczanie od wielu lat domagali się powstania takiej placówki w mieście.. | foto korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak udało się ustalić redakcji KORSO, na początku 2023 roku Główny Inspektor Ochrony Środowiska planuje w Mielcu założyć nową instytucję. Będzie to Zespół Terenowy Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej. Instytucję powołał Główny Inspektor Ochrony Środowiska i będzie ona podlegać bezpośrednio pod GIOŚ w Warszawie.

Czegoś takiego jeszcze w Mielcu nie było. W ciągu kilku tygodni w naszym mieście zostanie powołany Terenowy Zespół Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Taką informację potwierdził nam Krzysztof Gołębiewski, p.o. zastępcy Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Pierwszą zapowiedź starania się o powstanie takiej placówki słyszeliśmy już w 2019 roku od posła Marcina Warchoła, który wtedy spotkał się z mieszkańcami regionu mieleckiego na konferencji "Miasto smrodu". Była tam poruszana tematyka problemu Mielca i regionu z czystością powietrza.

Jak dobrze wiemy, w centrum Mielca znajduje się strefa przemysłowa, która emituje dużo zanieczyszczeń. Mimo, że z roku na rok sytuacja się poprawia, to obecność w Mielcu takiej jednostki znacznie poprawi bezpieczeństwo mielczan w temacie przestępstw środowiskowych. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł podkreślał, że będzie rozmawiał o tym z wiceministerem klimatu i środowiska Jackiem Ozdobą.

Mielczanie od 2018 roku już trzykrotnie wychodzili na ulice miasta manifestując swoje niezadowolenie z zanieczyszczenia powietrza w mieście. Pierwsza, najliczniejsza manifestacja miała miejsce w 2018 roku. W marszu manifestacyjnym od centrum miasta do strefy przemysłowej przeszło kilkadziesiąt tysięcy osób.

Wieloktornie ponoszony był w dyskusji temat powstania w Mielcu delegatury WIOŚ, lub GIOŚ, która mogłaby tutaj na miejscu zajmować się kwestią czystości powietrza. 

Nowa instytucja GIOŚ ma być powołana w lutym. Szczegóły dotyczące działania jednostki GIOŚ w Mielcu poznany na dniach podczas inauguracji działalności. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy