Reklama

Pogrzeb księdza Wacława Pateraka. Tłumy żegnały go w deszczu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 8 czerwca 2022 roku, w wieku 55 lat, w 28 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. mgr Wacław Paterak – wikariusz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Siedlcach k. Nowego Sącza. Ks. Paterak pochodził z Mielca, z parafii MBNP na Osiedlu. Tu też odbył się jego pogrzeb, w poniedziałek (13 czerwca).

Ks. mgr Wacław Paterak urodził się 20 lipca 1967 roku w Mielcu, jako syn Józefa i Emilii z d. Małodzińska. Pochodził z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Egzamin dojrzałości złożył w 1988 roku w Technikum Mechanicznym w Mielcu, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego, w dniu 28 maja 1994 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Krzyżanowice (od1994 roku), Dębica – Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej (od 1997 roku), Limanowa – Sowliny (od 2000 roku), Olesno (od 2002 roku), Bochnia – św. Pawła Apostoła (od 2011 roku), Zagórzany (od 2017 roku), Nowy Sącz – św. Małgorzaty (od 2019 roku) oraz Siedlce k. Nowego Sącza (od 1 września 2021 roku). Ponadto pomagał duszpastersko w parafii Szczepanów (2011).

Msza święta żałobna w kościele parafialnym w Siedlcach k. Nowego Sącza została odprawiona w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 14.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu odbyła się w poniedziałek, 13 czerwca. Po mszy żałobnej ciało spoczęło na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu.

Ksiądz Paterak zginął w Koniuszowej (pow. nowosądecki). Jego samochód wypadł z drogi. Kierowcy, mimo prowadzonej resuscytacji, nie udało się uratować.  Wstępnie wykluczono, by zdarzenie drogowe przyczyniło się do jego śmierci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy