Reklama

Pogrzeb Jerzego Jarosza. Pożegnano go w strugach deszczu... [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek (5 lipca) odbył się pogrzeb Jerzego Jarosza. Fotograf zmarł 2 lipca w wieku 86 lat.

Uroczystość, która odbyła się na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu, miała charakter świecki. Mistrzyni ceremonii wygłosiła mowę pożegnalną na cześć zmarłego, a w tle grała nostalgiczna, delikatna muzyka - tak wyglądała ostatnia droga legendarnego mieleckiego fotografa. W uroczystościach pogrzebowych udział wzięła rodzina, a także przyjaciele i znajomi Jerzego Jarosza. 

Jerzy Jarosz urodził się 25 sierpnia 1936 r. w Podolu. Był absolwentem Technikum Leśnego w Margoninie. W latach 1965-1967 pracował w administracji państwowej, a w latach 1967-1969 w WSK Mielec. 

Od 1969 r. prowadził prywatną działalność gospodarczą z zakresu usług fotograficznych. (Fotografią zajmował się od 1960 r., ale jako amator.). Wykonywał dokumentację życia gospodarczego i społecznego Mielca i regionu, a także rejestrował obiektywem piękno przyrody na ziemi mieleckiej.

W latach 1970-1990 był fotoreporterem FKS Stal Mielec. Zdjęcia te publikowane były w prasie krajowej i zagranicznej. 

Pisał także artykuły do gazet i czasopism ogólnopolskich i regionalnych oraz ilustrował je własnymi zdjęciami. Wykonywał liczne zdjęcia do książek, albumów, folderów, kalendarzy, informatorów, wydawnictw naukowych i popularnonaukowych, w większości związanych z Mielcem i ziemią mielecką.

Część jego prac pozyskało Muzeum Regionalne w Mielcu, a liczne zdjęcia o tematyce przyrodniczej znajdują się w prywatnych zbiorach (głównie mielczan) na różnych kontynentach. Dotychczasowy dorobek zachowywał w osobistym archiwum.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy