Reklama

Pogotowie Mieleckie ma nową karetkę! Trafi ona do Radomyśla Wielkiego [FOTO]

Opublikowano: wt, 30 lip 2019 16:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mercedes Sprinter 319 CDI o mocy 390 KM, model 907 – karetka na bazie tego właśnie auta została uroczyście przekazana do podstacji mieleckiego Pogotowia Ratunkowego w Radomyślu Wielkim. –Służył tam do tej pory najstarszy ambulans z tych, które posiadamy, dokładnie z 2013 roku, więc czas wymienić go na nowy, bezpieczniejszy i bardziej komfortowy dla pacjenta – podkreśla Maria Napieracz, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Nowa karetka jest wyposażony tak, by spełniała standardy przewidziane dla ambulansów typu C, czyli przystosowanych do trudnych transportów i zaawansowanych działań medycznych. Wskazówki pochodziły od samych kierowców – ratowników. Auto spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa.

Posłuchaj Marii Napieracz:

– Ten zakup był możliwy dzięki dotacji z Powiatu Mieleckiego, dlatego podziękowania należą się byłemu i obecnemu zarządowi powiatu. Pogotowie pozyskało kwotę 360 tys. zł, a łączny wydatek to 413,5 tys., bo oczywiście zakup samochodu to nie wszystko. Musi być on także wyposażony w medyczny sprzęt ratowniczy – mówi Maria Napieracz.

                Ambulans trafi do podstacji w Radomyślu Wielkim, bo tam służy najstarsza karetka w mieleckim pogotowiu, z 2013 roku.

– Dla nas to zawsze wielka chwila, gdy do naszych mieszkańców trafia sprzęt, dzięki którym ratownicy mogą jeszcze sprawniej ratować ich zdrowie i życie. Na pewno tego rodzaju  unowocześnienia należą się społeczności każdego zakątka  tego powiatu i u nas na pewno był to już dobry czas na wymianę ambulansu na nowszy. Tak nasza podstacja, jak i sam ambulans swoją historię już mają – powiedział Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego. Podobną optykę podzielił starosta powiatu mieleckiego Stanisław Lonczak. – Jest to powód do dumny, że jako Powiat możemy się włączyć w podnoszenie jakości usług medycznych. Ten ambulans jest bardzo nowoczesny, bezpieczny, dostosowany do potrzeb ratowników i wymogów zewnętrznych dotyczących wysokich norm. Myślę, że to bardzo się liczy dla pacjentów.

                Nie zabrakło wspomnień i podsumowań, których dokonali m.in. radny powiatu Zbigniew Tymuła, były starosta, jak i poseł Krystyna Skowrońska, a także ksiądz Wiesław Znamirowski, który poświęcił nowy nabytek. Wielu gości uroczystości wskazało na ogromny rozwój ratownictwa medycznego w powiecie mieleckim na przestrzeni ostatnich lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE