Reklama

Pogoda wciąż niespokojna. W Mielcu nawałnica powaliła drzewa

Opublikowano:
Autor:

Pogoda wciąż niespokojna. W Mielcu nawałnica powaliła drzewa  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatniej nocy na Podkarpaciu gwałtowne burze zalały domy, zerwały mosty, porywały samochody. Niestety, w dzień sytuacja niewiele się poprawiła. Fale upałów na przemian z burzami przetaczają się nad naszym województwem. W wyniku gwałtownych burz najgorsza sytuacja panuje w powiatach rzeszowskim, przemyskim i przeworskim.

Burze przechodzące przez nasz region były gwałtowne, z krótkotrwałym, chwilami ulewnym deszczem. Do dramatycznej sytuacji doszło w powiecie przeworskim, gdzie wezbrana woda porwała wóz strażacki z ewakuowaną rodziną.

W związku z trudna sytuacją wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zwróciła się do ministra obrony narodowej z wnioskiem o pomoc wojska.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie drugiego stopnia dla Podkarpacia. Wszystkie obowiązują do godzin wieczornych i nocnych. IMGW prognozuje, że na wschodzie kraju nie można wykluczyć też trąby powietrznej.

Od niespokojnej pogodny nie jest wolny też Mielec. Wczesnym popołudniem przeszła tu gwałtowna burza z porywistym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem. Najbardziej ucierpiało osiedle Mościska, gdzie wichura powaliła drzewa. Skutki nawałnicy usuwają strażacy.

 


Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE