Reklama

Podwyżka cen prądu. Co ze świątecznymi iluminacjami w naszych miastach?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Podwyżka cen prądu. Co ze świątecznymi iluminacjami w naszych miastach? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wielu miesięcy na rynkach surowców energetycznych mamy do czynienia z ciężką i pogłębiającą się sytuacją. Ceny surowców energetycznych biją rekordy. Już teraz wiadomo, że samorządy za prąd będą musiały zapłacić kilka razy więcej niż do tej pory. Samorządy w powiecie mieleckim szykują się do zaciskania pasa.

 W ostatnim czasie pojawiły się informacje o wysokich cenach za energię elektryczną w ofertach, jakie poszczególne samorządy czy podległe im podmioty otrzymują od firm energetycznych. 

W wielu przypadkach chodzi również o dobiegające końca umowy wieloletnie, które zawierane były w przeszłości w zupełnie innych warunkach rynkowych, kiedy ceny energii oraz jej nośników były wielokrotnie niższe.

 Miasto Mielec w swoim budżecie na pokrycie kosztów związanych z zużyciem energii elektrycznej zwykle zabezpiecza kwotę ok. 5 mln złotych. Tymczasem już teraz wiadomo, że będzie ogromna podwyżka. Wstępnie za roczne zużycie prądu w miejskich jednostkach zapłacimy ponad 20 mln złotych. To ponad siedmiusetprocentowa podwyżka.

Jednym z punktów budżetu, w którym gminy i miasta szukać będą oszczędności, są świąteczne iluminacje. 

Koszty oświetlenia świątecznego ulic w Mielcu w bieżącym roku to kwota 2 tys. 531 zł na miesiąc. Natomiast w roku 2023 to miesięcznie byłaby kwota 12 tys. 256 zł. Dlatego przed najbliższymi świętami iluminacje zostaną uruchomione tylko od 6 grudnia 2022 do 2 stycznia 2023. W przyszłym roku iluminacje świąteczne na mieleckich ulicach miasto planuje ograniczyć tylko do dwóch punktów, tj. rynku starego miasta i placu Armii Krajowej.

W Radomyślu Wielkim świąteczne iluminacje zostaną włączone 6 grudnia, a więc w Świętego Mikołaja. Zostaną wyłączone po 6 stycznia, a więc zaraz po Święcie Trzech Króli. Dotychczas były do 2 lutego. Iluminacje będą włączane wieczorową porą i wyłączane o północy. Do tej pory świeciły się przez całą noc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy