Reklama

Podsumowanie innowacyjnego projektu w ZST [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie innowacyjnego projektu w ZST [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół Technicznych podsumował ciekawy projekt. Młodzież kształcąca się w zawodzie technik mechanik lotniczy wzięła udział w stażach zawodowych w dużej firmie lotniczej serwisującej samoloty.

W realizacji projektu wzięło udział 16 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy. Zrealizowali oni staż zawodowy w wymiarze po 450 godzin. Natomiast 5 nauczycieli zawodu zrealizowali staż nauczycielski w wymiarze 160 godzin. Staże zawodowe odbywały się zgodnie z zatwierdzonym programem nauczania, który został opracowany przez specjalistów firmy Linetech i nauczycieli zawodu ZST w Mielcu. 

CZYTAJ TAKŻE:>>> Upamiętniono zamordowanych mieleckich policjantów [FOTO, VIDEO]

Doposażona została również pracownia lotnicza. Zakupiono nowoczesne pomoce i sprzęt dydaktyczny, który w znaczący sposób przyczynił się do podniesienia jakości pracy szkoły z przyszłymi technikami branży lotniczej.

Uczestnicy spotkania zgodnie opowiedzieli się za kontynuacją współpracy na linii zakład pracy – szkoła. Jej celem jest zapewnienie kształcenia zawodowego uczniów w zawodzie technik mechanik lotniczy, w ramach praktyk i staży zawodowych odbywających się w rzeczywistych warunkach pracy - czyli w hangarach firmy Linetech, na lotnisku w Jasionce i Pyrzowicach podczas wykonywania przeglądów i napraw statków powietrznych. 

W spotkaniu wzięli udział:
    • przedstawiciele firmy Linetech Warszawa: Magdalena Marczyńska – dyrektor działu badań i rozwoju, Jakub Linda – dyrektor ds. marketingu, Elżbieta Kiergiet-Szkutnik – specjalista ds. projektów UE, Zvikomborero Chirume – specjalista ds. marketingu,  
    • przedstawiciele Powiatu Mieleckiego: Andrzej Bryła – wicestarosta, Bogdan Bieniek – dyrektor Wydziału Funduszy, Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami, Natalia Witek – inspektor ds. rozliczeń,
    • przedstawiciele ZST w Mielcu: Arkadiusz Gałkowski – dyrektor, Mieczysław Wilk – szkolny koordynator projektu.

Projekt „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim”   był dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

Zobacz materiał video:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE