Reklama

Energia, młodość i przeboje, czyli koncert „Jak nie MY, to kto?”. Wśród nich reprezentanci naszego powiatu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpackie Talenty wystąpiły na muzycznym podsumowaniu Europejskiego Roku Młodzieży w MOK w Dębicy. Wśród nich znalazła się też młodzież z powiatu mieleckiego. Łącznie podczas koncertu zaprezentowało się blisko 50-ciu młodych instrumentalistów i wokalistów.

Koncert zorganizowany był z okazji Europejskiego Roku Młodzieży. To wydarzenie było świetną okazją do pokazania ludzi młodych z Podkarpacia, ich pasji i dokonań oraz dumna prezentacja ich talentów muzycznych. To duże wydarzenie kulturalne, na które przybył również Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl, wspierający rozwój młodzieży w wielu kierunkach. Koncert odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, dzięki Funduszom Europejskim. Do projektu zaproszono instrumentalistów i wokalistów, którzy reprezentują wiele obszarów Podkarpacia.

- Miejsce koncertu także nie jest przypadkowe. Dofinansowany ze środków unijnych dębicki MOK to jeden z przykładów efektywnego wykorzystywania Funduszy Europejskich na cele związane z krzewieniem i propagowaniem kultury w naszym województwie. Samo spotkanie było okazją nie tylko do wysłuchania sporej dawki dobrej muzyki, ale do integracji społeczności, zwłaszcza tej młodszej, której ten koncert był dedykowany – podkreśla Wioletta Rejman, Dyrektorka Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej w UMWP w Rzeszowie, organizator przedsięwzięcia. 

Łącząc ich zainteresowanie muzyką i śpiewem mogli połączyć swoje talenty i stworzyć wielkie wspólne dzieło, jak już kilkakrotnie można było zobaczyć i usłyszeć na koncertach w Domu Kultury w Przecławiu. Dzięki dodatkowym środkom młodzi ludzie mogli wystąpić na scenie z profesjonalna oprawa techniczną.

- Zespół, który przygotował to wydarzenia to instruktorzy przecławskiego domu kultury oraz przyjaciele obu instytucji organizujących koncert. Wszyscy to młodzi mieszkańcy województwa podkarpackiego, którzy zawodowo lub amatorsko związani są z muzyką. Na co dzień uczą się w szkołach i ogniskach muzycznych, grają w różnych zespołach lub uczestniczą w warsztatach i zajęciach doskonalących technikę śpiewu lub gry na instrumentach. Specjalnie na potrzeby koncertu przyjęli nazwę Muzyczna Reprezentacja Podkarpackich Talentów. - zaznacza Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu.

Reprezentacja Podkarpackich Talentów przygotowała własne aranżacje utworów, których na co dzień słucha młodzież. Były to nowoczesne, ale i nieco starsze, każdy z obecnych na sali mógł odnaleźć dla siebie odpowiedni repertuar. Rozśpiewana publiczność i wypełnione miejsca zapewniły organizatorów po raz kolejny, że takie wieczory muzyczne mają sens. Chętnie każdy przychodzi i niechętnie wychodzi.

– Wystąpili fantastyczni i utalentowani ludzi z całego Podkarpacia, spośród których nie wszyscy mieli dotąd okazję występować w tak dużym zespole. Każdy z nas nie tylko przykłada się do występu, ale przede wszystkim dobrze się bawi i poznaje nowych przyjaciół. Dzielimy muzyczne pasje – zapewnia wokalistka, Aleksandra Malczyńska. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy