Reklama

Podkarpackie Centrum Nauki jest już prawie gotowe [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Kozik

Podkarpackie Centrum Nauki jest już prawie gotowe [WIDEO] - Zdjęcie główne

Siedziba Podkarpackiego Centrum Nauki | foto D. Kozik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca ważna dla regionu inwestycja – budowa Podkarpackiego Centrum Nauki w Jasionce, które ma nosić imię Ignacego Łukasiewicza. Koszt inwestycji to 94 mln złotych. W centrum trwają już ostatnie prace wykończeniowe oraz montaż ekspozycji. W piątek, .22 lipca, odbyło się w nim posiedzenie zarządu województwa z udziałem zaproszonych gości.

Posiedzenie zarządu województwa poświęcone było w całości omówieniu tego, na jakim etapie są prace dotyczące centrum oraz jak w przyszłości ma funkcjonować nowa placówka.

Bardzo nas cieszy, że inwestycja jest tak zaawansowana, że jesteśmy w takim momencie, w trakcie odbiorów. To bardzo cieszy – powiedział otwierając posiedzenie zarządu marszałek Władysław Ortyl.

Marszałek podkreślił, że realizacja tego projektu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie unijnych funduszy. Zadanie to uzyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego WP na lata 2014-2020 w wysokości ponad 76 mln złotych. A z budżetu województwa na inwestycję zostało wydatkowanych prawie 18 mln złotych. 

W posiedzeniu zarządu wzięli udział: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Ewa Draus, członek zarządu Anna Huk oraz Jerzy Borcz – przewodniczący sejmiku województwa. Obecna była także Małgorzata Jarosińska-Jedynak – sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki kurator oświaty – Małgorzata Rauch, a także dyrektorzy departamentów oraz jednostek podległych UMWP

 
Podkarpackie Centrum Nauki nabiera już realnych kształtów. Dziś, na zarządzie, który odbył się właśnie w tym obiekcie mówiliśmy o tym wielkim projekcie. Podkarpackie Centrum Nauki to nie tylko budynek, to także wyposażenie, ludzie, oraz inicjatywa i aktywność wielu środowisk, które zajmowały i zajmują się w dalszym ciągu popularyzacją nauki i innowacji. Prawie sto milionów złotych zostało wydane na to całe przedsięwzięcie, które jest zlokalizowane w obszarze aktywności gospodarczej. To oznacza, że osoby, które będą korzystały z Centrum będą też miały okazję zobaczyć to otoczenie, w jakim ono funkcjonuje, czyli lotnisko, strefę przemysłową, inkubator przedsiębiorczości, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe i całą infrastrukturę komunikacyjną – mówił marszałek Władysław Ortyl.
 
Obecnie sale centrum są wyposażane w instalację do popularyzacji nauki, w szczególności w obszarach związanych z naszymi inteligentnymi specjalizacjami. Cieszymy się, że te prace postępują i zmierzają ku szczęśliwemu zakończeniu. Chcemy, aby do końca roku się zakończyły, tak abyśmy mogli otworzyć już centrum dla uczniów z początkiem przyszłego roku – dodał marszałek.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy