Reklama

Podkarpacie. Nastolatka wywołała alarm bombowy. Ewakuowano 70 osób

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie. Nastolatka wywołała alarm bombowy. Ewakuowano 70 osób - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci zatrzymali 17-letkę, podejrzaną o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Nastolatka zadzwoniła na numer alarmowy informując dyspozytora o podłożonym ładunku wybuchowym. Po przeprowadzeniu ewakuacji i dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń oraz pobliskiego terenu okazało się, że alarm był fałszywy.

We wtorek (1 września) po godz. 20, brzozowscy policjanci zostali poinformowani o anonimowym zgłoszeniu o podłożeniu ładunku wybuchowego. Anonimowa osoba zadzwoniła na numer alarmowy i przekazała dyżurnemu informację o tym, że w jednym ze sklepów na terenie Brzozowa znajduje się bomba. Osoba zgłaszająca wskazała konkretny budynek i przybliżony czas do wybuchu.

To zgłoszenie zaalarmowało wszystkie służby ratownicze. Rozpoczęto ewakuację personelu i klientów znajdujących się na terenie sklepu. W sumie ewakuowano około 70 osób. Po dokładnym sprawdzeniu przez policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego pomieszczeń oraz pobliskiego terenu okazało się, że alarm był fałszywy - informuje rzecznik brzozowskiej policji.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy ustalili osobę odpowiedzialną za wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Okazała się nią 17-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego.

Nastolatka usłyszała zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu i przyznała się do winy. Za to przestępstwo grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają i przestrzegają, że sprawcy takich żartów, poza odpowiedzialnością karną, mogą dodatkowo zostać obciążeni kosztami finansowymi przeprowadzonej akcji czy odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danego obiektu.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE