Reklama

Po weekendzie zmiana rozkładu pociągów!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SzB

Po weekendzie zmiana rozkładu pociągów!  - Zdjęcie główne

Po 12 czerwca planowana jest korekta rozkładu | foto SzB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę 12 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy. Rozkład jazdy uwzględnia wakacyjne oferty kolei. Na Podkarpaciu możliwe będą przejazdy pociągiem z Sanoka do Ustrzyk Dolnych. Połączenia zaplanowano w weekendy. Będą kursowały sezonowe pociągi z Rzeszowa do Zamościa i słowackiej miejscowości Medzilaborce oraz z Jarosławia do Lublina. W Mielcu nadal będą kursować 4 pary szynobusów. Niestety po zmianie rozkładu już nie zdążymy na poranne pendolino do Krakowa.

12 czerwca zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów Polregio. Zmiana rozkładu jest następstwem prowadzonych przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe prac modernizacyjnych. Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 3 września.

Na czas korekty rozkładu jazdy przypada okres wakacji. POLREGIO S.A. uruchamia dodatkowe połączenia z Rzeszowa do Zamościa, słowackiej miejscowości Medzilaborce oraz z Jarosław do Lublina. Nowością w tym roku będą pociągi z Sanoka do Ustrzyk Dolnych uruchamiane na nieużytkowanej przez ponad 10 lat linii kolejowej. Malownicze tereny Bieszczad tym razem będzie można oglądać z innej perspektywy – okna pociągu Polregio.

W mieleckim rozkładzie zmiana w porannym kursie do Dębicy. Po 12 czerwca pociąg pojedzie o godz 6:03. (obecnie wyjeżdża o 5:50). Oznacza to, że podróżni nie zdążą na pociąg express intercity premium m. in. do Krakowa. Do tej pory wsiadając z Mielca o godz. 5:50 można było dojechać do Krakowa na godz. 7:41. Po zmianie rozkładu przyjazd do Krakowa będzie możliwy pociągiem regionalnym na godz 9:07. 

PolRegio dodało do rozkładu popołudniowe połączenie z Dębicy do Mielca. Będzie można korzystać z pociągu o godz. 18:35. Przyjazd w Mielcu planowany jest na godz. 19:08. 

Rozkład z Mielca (po 12 czerwca)

Rozkład z Dębicy (po 12 czerwca)

Podkarpacie:

Pociągi w relacji Sanok-Ustrzyki Dolne-Sanok będą kursowały w soboty i niedziele od 25 czerwca do 28 sierpnia według następującego rozkładu:

Sanok o. 6:18-Ustrzyki p. 7:22

Ustrzyki o. 7:32-Sanok p. 8:36

Sanok o. 19:31-Ustrzyki p. 20:35

Ustrzyki o. 20:43-Sanok p. 21:47

Dla podróżujących porannym pociągiem z Ustrzyk istnieje możliwość przesiadki w Sanoku na pociąg do Medzilaborec oraz w drodze powrotnej do wieczornego pociągu z Sanoka do Ustrzyk.

Pociągi w relacji Rzeszów - Medzilaborce - Rzeszów i Medzilaborce – Sanok – Medzilaborce będą kursowały od 25 czerwca do 28 sierpnia w soboty i niedziele:

Rzeszów odjazd 5:40/5:54 – Medzilaborce przyjazd 10:24

Medzilaborce odjazd 17:48 – Rzeszów przyjazd 22:30

Medzilaborce odjazd 10:31 – Sanok przyjazd 12:09

Sanok odjazd 15:54 – Medzilaborce przyjazd 17:36.

Pociągi do Lublina i Zamościa będą kursowały od 25 czerwca do 28 sierpnia w soboty i niedziele:

Lublin odjazd 7:43 – Jarosław przyjazd 13:00

Jarosław odjazd 15:45 – Lublin przyjazd 21:02

Rzeszów odjazd 7:23 – Zamość przyjazd 12:51

Zamość odjazd 16:13 – Rzeszów przyjazd 20:55

Mając na uwadze trwające prace modernizacyjne prowadzone przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej na liniach 91, 106 i 71 zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza (AKZ):

na odcinku Rzeszów Gł.-Sędziszów Młp.-Rzeszów Gł dla 10 pociągów

na odcinku Rzeszów Gł.-Jasło-Rzeszów Gł. – do 31 VII dla wszystkich pociągów

na odcinku Rzeszów Gł.-Strzyżów-Rzeszów Gł. – od 1 VIII dla wszystkich pociągów

na odcinku Głogów Młp.-Kolbuszowa-Głogów Młp. – do 31 VII dla wszystkich pociągów

na odcinku Rzeszów Gł.-Kolbuszowa-Rzeszów Gł. – od 1 VIII dla wszystkich pociągów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy