Reklama

Plany na 12 kilometrów, czyli jak otworzyć powiat mielecki na zachód

Opublikowano:
Autor:

Plany na 12 kilometrów, czyli  jak otworzyć powiat mielecki na zachód - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oprócz budowy chodników, które w ostatnim czasie zdominowały inwestycje w gminie, wójt Jerzy Kos planuje znacznie poważniejsze projekty.

Remonty dróg powiatowych na ternie gminy Wadowice Górne mają objąć ponad 12-kilometrowy odcinek. Zmienią się nawierzchnie, pobocza, wyremontowane zostaną także odwodnienia na drogach. Łączny koszt remontów to ponad 6 mln zł. 

Wójt podkreśla, że inwestycja będzie możliwa, jeżeli uda się pozyskać fundusze pozabudżetowe z "Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019".

Planowana inwestycja odnowi oś transportu publicznego na terenie gminy. Począwszy od skrzyżowania w Piątkowcu, poprzez Wadowice Górne, Wadowice Dolne, Wierzchowiny, Wolę Wadowską, kierujący samochodem będzie miał zapewniony wysoki standard jezdni.

- Dodajmy, że w obrębie gminy funkcjonuje szereg zakładów przemysłowych, a nasze gminne drogi są tranzytowe względem województwa małopolskiego oraz ościennych gmin  -  mówi wójt. - Dlatego ta inwestycja jest uzasadniona i bardzo oczekiwana, nie tylko przez mieszkańców gminy Wadowice Górne, ale wszystkich tych, którzy w drodze do pracy korzystają z tych dróg. 

Jerzy Kos zwraca także  uwagę, że w kontekście budowy nowego mostu na Wisłoce, nowego odcinka drogi w Piątkowcu planowana przez Urząd Gminy Wadowice Górne inwestycja otwiera powiat mielecki oraz województwo podkarpackie w kierunku zachodnim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE