Reklama

Planujecie otworzyć własny biznes? Rząd kusi kasą na start

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Planujecie otworzyć własny biznes? Rząd kusi kasą na start - Zdjęcie główne

O pożyczki będą mogły ubiegać się również osoby pracujące, których średniomiesięczne przychody z okresu ostatnich 3 miesięcy nie przekraczały przeciętnego wynagrodzenia za pracę | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rządzący ogłosili właśnie, że będą dawać pożyczki osobom, które chcą otworzyć swój pierwszy biznes. Skorzystać mają bezrobotni, ale również ci, które chcieliby zmienić pracę ze względu na zarobki. Znamy szczegóły.

Działalność gospodarcza ma być dofinansowywana ze środków unijnych. Dzięki temu łączna pula środków na Rządowy Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” wzrośnie do kwoty 936 mln zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na pożyczki dla samozatrudnionych. 

Masz pomysł na biznes, ale nie masz kasy na start? Weź pożyczkę z możliwością częściowego umorzenia

Program ma być  skierowany głównie do grup, które mogą wykazać się większą aktywnością na rynku pracy – do osób młodych, studentów, kończących naukę, kobiet, opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Co ważne, o pożyczki na samozatrudnienie będą mogły ubiegać się również osoby pracujące, których miesięczne przychody z ostatnich 3 miesięcy nie przekraczały przeciętnego wynagrodzenia za pracę.

Chcemy dotrzeć ze wsparciem do tych, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą, mają dobry pomysł, ale brakuje im źródeł finansowania. Co więcej, osoby bezrobotne korzystające z pożyczki w ramach projektu FERS będą mogły ubiegać się o jej częściowe umorzenie. Liczymy, że pierwsze pożyczki zostaną udzielone jeszcze w tym półroczu. Szacujemy, że z dofinansowania skorzysta blisko 7 tys. osób

– mówił minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. 

Pożyczki mają być udzielane nawet do wysokości 134 tys. zł bez wymaganego wkładu własnego z niskim oprocentowaniem i 7-letnim okresem spłaty, z możliwością częściowego umorzenia nawet do kwoty 40 tys. zł dla osób bezrobotnych i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Pieniądze mogą być przeznaczone na podjęcie działalności gospodarczej lub utworzenie stanowiska pracy. 

Wsparcie w Starcie. Gdzie udać się po kasę? 

Udzielania pożyczek przyszłym przedsiębiorcom będzie możliwe dzięki połączeniu środków z Funduszu Pracy ze środkami Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.  Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Aby skorzystać z rządowego wsparcia, trzeba złożyć wniosek do instytucji finansowej, która udzieli pożyczki. Ich lista dostępna jest na stronie "Rządowego Programu Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie".  Co ważne,  przy ubieganiu się o przyznanie pożyczki istotne jest nie miejsce zakończenia edukacji czy zamieszkania, ale miejsce prowadzenia planowanej działalności gospodarczej. Dokumenty można złożyć osobiście w placówce pośrednika finansowego lub przez generator wniosków dostępny na stronie internetowej pośrednika.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy