Reklama

[Pilne] Sprawca uszkodzenia elewacji sądu zatrzymany

Opublikowano:
Autor:

[Pilne] Sprawca uszkodzenia elewacji sądu zatrzymany - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia elewacji budynku Sądu Rejonowego w Mielcu. Podejrzany to 40-letni mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut przestępstwa przeciwko Ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

O plamach na elewacji budynku Sądu Rejonowego w Mielcu dyżurny policji został powiadomiony 3 lipca. Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, że elewacja została zniszczona jajkami. Straty powstałe w wyniku zaplamienia elewacji wyceniono na kwotę 800 złotych. Budynek sądu znajduje się na liście Wojewódzkiego Urzędu Zabytków.

Policjanci korzystając z zapisu monitoringu, który zarejestrował zdarzenie wytypowali sprawcę tego uszkodzenia. Kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o obrzucenie jajkami sądu.

Mężczyzna to 40-letni mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut przestępstwa przeciwko Ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Podejrzany przyznał się do zarzutu, a podczas przesłuchania oświadczył, że obrzucił sąd jajkami ponieważ nie podoba mu się jego działanie.

Na wniosek funkcjonariuszy prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE